Herkes yılar, Burak Yılmaz

Beşiktaş, geçen hafta 3-2 kazanmış ancak istifa tezahüratlarıyla soyunma odasına uğurlanmıştı.

Bu gergin ortamın takımı zorlayabilme ihtimalini düşünen Şenol Güneş, son dönemlerdeki en hücumcu kadroyu Göztepe karşısında sahaya sürdü.

Kağıt üzerinde oldukça ürkütücü gözüken Quaresma, Kagawa, Ljajic, Burak Yılmaz dörtlüsünün pratikte neredeyse hiç etkili olamadığını gördük.

Siyah beyazlılar bu güçlü hücum hattına rağmen ilk şutunu 25’inci dakikada Quaresma ile bulurken, oyun organizasyonu anlamında da tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

İlk yarıda isabetli şut dahi bulamayan Beşiktaş, Ljajic’i Burak’tan ayırmanın faturasını öder gibiydi. 

Gomez’in Sosa’sı gibi Burak Yılmaz’ın hemen arkasında oynamaya alışan Ljajic’in kanada çekilmesi, üstüne üstlük Kagawa’nın etkisiz performansı siyah beyazlıların ilk 45 dakikada aşırı sıkıcı bir oyun ortaya koymasına sebep oldu.

İkinci yarıya golle başlamak Beşiktaş için elbette ilaç oldu. Ancak oyunun pozitife dönmesinde, kanada Lens’in alınması ve  Ljajic’in de ortaya geçmesinin etkili olduğunu da çok net bir biçimde söyleyebiliriz. 

Gol sonrası Göztepe’nin blokları kapatmak yerine hücum etmeyi ön plana almasıyla, siyah beyazlılar daha efektif biçimde hücum etmeyi başardı.

İkinci yarıdaki saha parselizasyonu Kagawa’nın da alışık olduğu boş alanlı oyuna dönünce, Beşiktaş istediği pozisyonları da buldu ancak skoru arttırmayı bir türlü beceremedi.

Zaman zaman oldukça organize gelen Göztepe ataklarında ise kariyerinde belki ilk kez stoper oynayan Dorukhan Toköz’ün müthiş performansı göze çarptı. Beşiktaş’a yedek sağ bek olarak gelip, orta sahada formayı kapan Dorukhan’ın stoper mevkiinde bu kadar iyi oynaması, Beşiktaş adına güzel bir futbol sürpriziydi.

MAÇIN ADAMI: 1-0 biten maçlarda genelde golü atan oyuncu maçın adamı olur ama Burak Yılmaz’ın durumu biraz daha farklı.  Beşiktaş’ta sadece 8 maçta takımın en golcü futbolcusu haline gelen milli oyuncunun saha içindeki varlığı artık rakip defansın da dengesini bozar hale geldi. Bu kadar büyük tepkiye, bu kadar istenmemesine rağmen, ayakta kalıp, yılmaması ise Burak Yılmaz’ın ne kadar önemli bir “sporcu” olduğunu göster nitelikteydi. Burak Yılmaz kontrol edilemez bir güç olarak yoluna devam ederken, kafalarda hep aynı soru. 2 şampiyonluk sonrası Burak Yılmaz’la anlaşılıp, tepki nedeniyle Negredo tercih edilmişti. Burak o sezon gelseydi, hikaye acaba bambaşka mı olurdu?

YORUM EKLE
YORUMLAR
İbrahim SEZGİN
İbrahim SEZGİN - 4 ay Önce

Yok yok, hikaye bambaşka olmaz dı!

Abdurrahim Daşbaşı
Abdurrahim Daşbaşı - 4 ay Önce

Abi öncelikle gayet güzel bir analiz hem kagawa 'nın hemde ademin aynı anda oynaması olumlu sonuç alınması açısından düsük ihtimal oyunh ya adem uzerin den ya da kagawa uzerin den kurulması gerekir oyuncuların sut denemesi yapması gerekiyor şenol hocanın değişiklikleri daha erken yapmasını istiyoruz...

Emrah Üstün
Emrah Üstün - 4 ay Önce

Transfer olduğunda %80 e yakın kesim istemiyor gibi görüntü vardı. Aslında bu %30larda bi rakamdı. Büyük bir bölüm bende dahil özellikle twitterda gelecek tepkilerden çekinerek istemiyoruz ayağı yaptı.

Mehmet Ali Keleş
Mehmet Ali Keleş - 4 ay Önce

Keşke diyor insan, en sonda o soruyu sormuşsun sayın Günayer, üzülerek güzel şeyler hay ettiriyor insana
:(

Kenan Harun Özdemir
Kenan Harun Özdemir - 4 ay Önce

4 sene üst üste şampiyonluk kutlaması yapardık diye düşünüyorum ben, Fırat abi

Çağlar yildiz
Çağlar yildiz - 4 ay Önce

Kesinlikle geçen sezon cenk giderken arkasından burak alınsaydı sampiyonluk serimiz devam ederdi hatta bu seneye bile etkisi kesin olurdu

Serdar  CERİKLİ
Serdar CERİKLİ - 4 ay Önce

Sebayı küfredenler burak Yılmaz'ı istemeyenlerdir...
Maalesef Burak Yılmaz geçen sene gelseydi 3.sampiyonluk mutlaka gelirdi...

Burak şahin
Burak şahin - 4 ay Önce

Abi ben talisca ile burak yılmaz ikilisinin ne kadar etkili olabileceğini düşünemiyorum hem talisca gem burak ikisi bitirici ve arkalarında besleyecek adam yok bu takım ın geçen sene en büyük eksiği iyi bir 8 numarası yoktu rakip oyuncuları üstüne çekip forvet ve forvet arkasının önünü açacak bir adam eksikliğimiz vardı burak da bu takımda geçen sene bu kadar etkili olamazdı diye düşünüyorum ama sezon başı gelseydi hem burak hem ljajic ile belki lider bizdik


banner8

banner19

banner6

banner17