banner10

Uçaklar Atatürk Havalimanı'ndan geri dönüyor

Uçaklar Atatürk Havalimanı'ndan geri dönüyor

Elektrik yüklü bulutlar nedeniyle uçaklar Atatürk Havalimanı'na iniş gerçekleştiremiyor. İniş sırası gelen uçaklar İstanbul semalarından geri dönüyor.


Olumsuz hava koşulları sebebiyle Atatürk Havalimanı'nda uçak seferleri  olumsuz etkileniyor. Pilotlar elektrik yüklü bulutlara yakalanmamak adına iniş yaklaşmalarını CB bulutlarına göre belirlendi. Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak uçaklarda gecikmeler meydana geliyor.

Habertürk Haber Merkezi'nin aktardığı bilgilere göre, Atatürk Havalimanı'nda uçak seferleri elektrik yüklü bulutlar nedeniyle olumsuz etkileniyor. CB' (kümülonimbus) olarak adlandırılan, kötü hava koşullarına ve yıldırımlara neden olan elektrik yüklü bulutlara yakalanmak istemeyen pilotlar iniş için yaklaşma yapamayınca havada tur atmak zorunda kalıyor. Uçakların iniş yaklaşma rotalarında ve iniş pistinde de değişiklik yapıldı. Pilotlar CB bulutlarına yakalanmamak adına iniş yaklaşmalarını CB bulutlarına göre belirlendi. Atatürk Havalimanı'na iniş yapacak uçaklarda gecikmeler meydana geliyor.
Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2018, 12:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner6

banner17