banner10

Türkiye'nin en güvenli şehri belli oldu

Dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi oldu. Araştırma 338 şehri kapsarken, Türkiye'den Eskişehir en güvenli il olarak seçildi

Türkiye'nin en güvenli şehri belli oldu

Medya takip ve raporlama ajansı PRNet, dünya üzerindeki farklı şehirlerin güvenlilik oranlarını ele alan araştırmayı inceledi. PRNet'in Numbeo verilerinden ve medya yansımalarından derlediği bilgilere göre, dünyanın en güvenli şehri Birleşik Arap Emirlikleri'nin başkenti Abu Dabi oldu. Abu Dabi sadece yüzde 11,74 suç oranına sahipken, onu ikinci sıradan takip eden şehir, yüzde 13,11 suç oranıyla Katar'ın başkenti Doha olarak belirlendi.

Listenin üçüncü sırasında yer alarak en güvenli şehirler kategorisine adını yazdıran diğer bir il ise yüzde 13,79 oranla Osaka (Japonya) olarak görüldü. Buna karşın dünyanın en güvensiz şehri yüzde 85,18 suç oranıyla Honduras'tan San Pedro Sula olarak kaydedildi.

Araştırma 338 şehri kapsarken, Türkiye'den Eskişehir'in en güvenli il olduğu görüldü. Suç oranı sadece yüzde 18,36 olan Eskişehir 12'nci sıraya yerleşti. Listede yer alan diğer Türk şehirlerinden Bursa yüzde 22,96 suç oranıyla 27'nci, İzmir ise yüzde 27,16 suç oranıyla 48'inci sıraya yerleştirdi.

Listede yer alan Ankara ve İstanbul güvenlilik oranının düşük olmasıyla dikkat çekti. Ankara'daki suç oranı yüzde 42,76 olurken, İstanbul'da bu oran yüzde 49,83 şeklinde görüldü. Ankara ve İstanbul bu istatistiklerle beraber yarı güvenli statüsünde yer aldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17