banner39

TİKA’nın Myanmar’ın Kovid19 ile mücadelesine desteği sürüyor

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Myanmar’ın Kovid-19 salgınıyla mücadelesine katkı sağlamak amacıyla, Rakhayn Eyaletinde görevli sağlık personeline tıbbi malzeme desteğinde bulundu.

TİKA’nın Myanmar’ın Kovid19 ile mücadelesine desteği sürüyor

Kovid-19 ile aylardır başarılı bir şekilde mücadele eden Myanmar’da ve özellikle Rakhayn Eyaletinde vakalar son günlerde hızla artış gösteriyor. İlk salgın vakasının görülmesinden bu yana verdiği desteklerle her zaman Myanmar’ın yanında olan TİKA, ülkedeki faaliyetlerine bir yenisini ekledi.

Rakhayn İl Sağlık Müdürlüğü’nce belirlenen ve eyaletteki sağlık personeli ve gönüllü sağlık çalışanlarına dağıtılmak üzere TİKA tarafından sağlanan koruyucu malzemeler, gerçekleştirilen tören sonrası eyaletteki sağlık personellerine iletilmek üzere Myanmar Sağlık ve Spor Bakanlığına teslim edildi.

Sağlık ve Spor Bakanlığı’nda gerçekleştirilen teslim töreninde Büyükelçi Kerem Divanlıoğlu’na teşekkür mektubu sunuldu. Medyanın geniş bir katılımıyla gerçekleştirilen tören sonrası söz konusu yardım malzemelerinin eyalete transfer süreci başlatıldı.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43