banner10

Obruk içine düşen tilki için seferber oldular

Konya Karapınar'da yaklaşık 30 metre derinliğindeki obruğa düşen tilkiyi kurtarma çalışmaları 3 saattir devam ediyor.

Obruk içine düşen tilki için seferber oldular

Konya'nın Karapınar ilçesine bağlı Sırnık mevkisinde daha önce oluşan 30 metre derinliğindeki obruktan ses geldiğini duyanlar, durumu belediye ekiplerine bildirdi.

İhbar üzerine olay yerine giden ekipler, içi su dolu obruktaki küçük bir toprak parçası üzerinde bulunan tilkiye, yiyecek attı. Tilkinin kurtarılması için İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Orman Bölge Müdürlüğü ve Karapınar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinden yardım istendi.

Bir süre sonra verilen adrese ulaşan ekipler, vinç yardımıyla obruk içindeki tilkiye ulaşmaya çalıştı. Yaklaşık 3 saat süren kurtarma çalışmalarında sonuç alınamadı.

Bunun üzerine obruğa halatlarla özel kapan indiren ekipler, yiyeceklerle besledikleri ve dar bir alanda sıkışan tilkinin kapana girmesini bekliyor.

Olay yerine giderek kurtarma çalışmalarını inceleyen Karapınar Belediye Başkanı Mehmet Yaka, tilkinin kurtarılması için gerekenin yapılacağını belirterek, "Tilkinin hayatta kalabilmesi için yaşam malzemesi bıraktık. Sonuçta o da canlı. Kurtarılması için gereken her şeyi yapacağız" dedi.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17