Hayatını kurtaran doktoru 20 yıl sonra buldu

20 yaşındaki Hatice Rana Parmaksız'ın henüz 8,5 aylıkken beyninde ödem tespit edildi. Doktorların 'tıbbi olarak yapılacak bir şey yok' dedikleri süreçte ailenin karşısına çıkan Beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Okan Korkmaz, tüm risklere rağmen bebeği ameliyat etmeye karar verdi ve 12 saat süren bir ameliyatla bebeğin beynindeki tümörü çıkardı. Ailesinin hep Okan Bey'in hayatını kurtardığını anlatması üzerine genç kız, doktoru 20 yıl sonra bulup teşekkür etti.

Hayatını kurtaran doktoru 20 yıl sonra buldu

Balıkesir'de dünyaya gelen Hatice Rana Parmaksız (20), henüz 8,5 aylıkken beyninde tespit edilen ödem nedeniyle o yıllarda SSK hastanesi olan ve bugün Sağlık Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi adıyla hizmet veren merkeze sevk edildi.

Doktorların "Tıbbi olarak yapılacak bir şey yok" dedikleri bir süreçte, o dönem bu hastanede görev yapan beyin ve sinir cerrahisi uzmanı Okan Korkmaz, beyninde ödem ve tümör tespit ettiği bebeği risklerine rağmen ameliyat etmeye karar verdi.

Korkmaz, 12 saat süren ameliyatla Parmaksız'ın beynindeki ödemi gidererek tümörü çıkarmayı başardı. Kontrollerin ardından bir süre sonra Antalya'ya taşınan ailenin Korkmaz ile bağlantısı toptu.

Yıllar sonra kendisini hayata döndüren doktoruna ulaşarak teşekkür etmek isteyen Parmaksız, sosyal medya üzerinden arayışa girdi. Parmaksız, Korkmaz ile halen görev yaptığı Torbalı Devlet Hastanesi'nde buluştu.

Duygu dolu anların yaşandığı buluşmada Korkmaz, Parmaksız'ı muayene etti.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 17:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17