banner39

'Demokratik Hukuk Devletini Yeniden Düşünmek' sempozyumu

Türkiye Hukuk Platformu’nun; Anayasa Hukukçuları Derneği, Uluslararası Hukukçular Birliği, İçişleri Bakanlığı ve İstanbul Üniversitesi’nin katkılarıyla düzenlediği “Demokratik Hukuk Devleti Yeniden Düşünmek Sempozyumu” 14-15 Temmuz 2020 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

'Demokratik Hukuk Devletini Yeniden Düşünmek' sempozyumu

İstanbul Üniversitesi Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonunda düzenlenecek etkinliğe İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da katılacak. Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak da sempozyum açılışında bir konuşma yapacak.

Sempozyum 2 Gün Sürecek

İki gün sürecek olan sempozyum 6 oturum olarak düzenlenecek. Düzenlenecek olan sempozyuma akademisyenler, uzmanlar, hukukçular önemli değerlendirmeleriyle katkı sunacak.

Demokratik Hukuk Devleti, Siyasi Kültür-Demokrasi İlişkisi: Anti Demokratik Yöntemleri Dışlamak, Demokrasi Mücadelesi Olarak Darbe Yargılamaları, 2. Yılında Cumhurbaşkanlığı Sistemi, Yargı Reformu, Uluslararası Düzen ve Hukuk, üst başlıkları sempozyumda detaylı olarak ele alınarak, tartışılacak. Sempozyumda katılımcılara sertifika da verilecek.

Kaynak: Bizim Haber Merkezi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43