banner10

Amca yeğen aynı kaderi paylaştı

Gazze'de işgal karşıtı "Büyük Dönüş Yürüyüşü" sırasında İsrail askerlerinin açtığı ateşle şehit olan 12 yaşındaki Faris es-Sersavi, amcasının kaderini yaşadı.

Amca yeğen aynı kaderi paylaştı

Gazze sınırında düzenlenen işgal karşıtı "Büyük Dönüş Yürüyüşü"nde İsrail askerlerinin açtığı ateşle şehit edilen 3 kişiden biri olan Faris 12 yaşında şehit oldu.

Cuma günü yapılan "Büyük Dönüş Yürüyüşü"nün ve Faris'in şehadetinin ardından okulun ilk günüydü. Sınıf arkadaşları, Faris'in masasına çiçek bırakarak onu andılar. Dersler, tüm gün bu şekilde devam etti.

Geçen ay 12 yaşında şehit olan Nasır Misbah gibi Faris es-Sersavi de küçük yaşta şehit olan Filistinliler arasında yerini aldı.

Amcasının kaderini yaşadı

Cuma günü gerçekleşen gösterilerde şehit olan Faris es-Sersavi ismini, 14 yıl önce kendisiyle aynı kaderi paylaşan şehit amcasından miras almıştı. Amcası da 2004 yılında İsrail'in Gazze'ye düzenlediği hava saldırısında şehit olmuştu.

Dedesi oğlu ile aynı ismi taşıyan torununa veda ederken, "Çocuğumuz Faris, ismini aldığı amcasına kavuştu. İki atlının cennette buluşması büyük bir onurdur" dedi.

Faris es-Sersavi, en son "Büyük Dönüş Yürüyüşü" sırasında İsrail askerleri tarafından yaralanmasının ardından, bir arkadaşı tarafından taşınırken görüntülenmişti.

Kaynak: Middleeastmonitor, SAFA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17