Hatalar zinciri

Galatasaray'ın iki stoperinin arka arkaya cezalı duruma düşmesi ile başlayan hatalar zinciri, Ersun Yanal'ın yanlış 11 çıkarması ile devam etti. Ersun Yanal Fenerbahçe'nin en iyi işleyen kanadı olan Dırar- Isla ikilisini bozup Ankaragücü maçının kötülerinden Moses'u oraya koyunca Fenerbahçe o kanadı kullanamadı. Moses oyun stili olarak çizgide kalan bir oyuncu olduğu için arkasında oynayan iki oyuncuyu da hücumda bozuyor. Orta sahada ise Tolgay uzun süredir formsuz. Ne pas bağlantılarını doğru işletiyor ne de fiziken sertlik sağlıyor ne de hücuma destek veriyor. Orta sahada beklenti Jailson'un 11 başlamasi idi. Eğer Fenerbahçe 11 kişi kalsa Valbuena -Ayew 90 dakikayı paylaşırdı ancak bu mümkün olmadı. Hasan Ali'nin kırmızı kartı sonrasi daha önce 3 lü savunmada sağ bek tecrübesi olan Moses'in oraya çekilmesi Dirar'in sol beke atılması normaldi ancak 5 dakika izleyince hemen müdahale etmesi gerekirken Ersun hoca maçı izleyince Onyekuru'nun golü geldi. Golden sonraki 5 dakika çok önemlidir denir Fenerbahçe bu arada golü buldu. Sahanın en çok mücadele eden oyuncusu Elif sezon boyu yaptığı koşunun sonucunu aldı. 

Galatasaray'a gelince 2 stoper eksiğine rağmen bu kadar kötü ve 10 kişi kalmış Fenerbahçe'yi yenememek eksi yazar.

Son 10 dakika Fenerbahçe kendi ceza sahasına hapis olmuşken; tüm ikinci topları Galatasaray alırken ikinci golü bulamamak büyük eksiklik. 

Fenerbahçe'de Zajc'i Elif'i Jailson'u kullanmayan Tolgay'da ısrar eden ve doğru oyun planı ortaya çıkaramayan  Ersun Yanal kendini sorgulamalı.

Önümüzdeki senenin planlarını yaparken Fenerbahçe  kadro revizyonu yanında Teknik Direktör revizyonu yapar mı sorusu kalan maçları kazanamazsa gündeme gelebilir.

YORUM EKLE

banner8

banner19

banner6

banner17