banner10

Yüzde yüz yerli! Teröristlerin kabusu olacak

TUBITAK SAGE'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve yüksek yüksek tahrip etkinliğine sahip harp başlıklarında kullanılacak termobarik mühimmat, atıldığı kapalı alanda neredeyse hiç bir canlı bırakmıyor.

Yüzde yüz yerli! Teröristlerin kabusu olacak

Türkiye'nin yerli ve milli savunma sanayi hamlesi her geçen gün yeni sonuçlar vermeye devam ediyor.  Yerli piyade tüfeğinden Silahlı İnsansız Hava Araçlarına Akıllı bombadan Helikoptere kadar bir çok projesi hayata geçiren Türkiye şimdi de harp başlıkları için termobarik mühimmat projesini tamamlandı.

TUBITAK SAGE'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı ve yüksek yüksek tahrip etkinliğine sahip harp başlıklarında kullanılacak termobarik mühimmat, bir çok farklı harp başlığına doldurulabilecek.

Özellikle atıldığı kapalı alanlarda basınç ve sıcaklık etkisiyle hiç canlı bırakmayacak şekilde tasarlandı. Terörle mücadelede sığınak ve mağaralarda çok etkili olacak olan bu mühimmat uçak bombaları, Anti-tank'larda kullanılabildiği gibi küçük kalibreli mühimmatlarda da kullanılabilecek. Öyle ki el bombaları ve tüfek bombaları da termobarik mühimmat ile doldurulabilecek.

Kaynak: Haber 7

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17