banner39

Yunanistan'a yeni teklif! Erdoğan'dan talimat geldi: Bir süreliğine durdurun

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, son dönemde gerginliğin arttığı Yunanistan ile masaya oturmaya hazır olduklarını söyleyerek, "Biz bütün konuları ön koşulsuz konuşmaya hazırız" dedi. Kalın ayrıca, Oruç Reis'in arama-tarama çalışmalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla "yapıcı olan taraf biz olalım" diyerek bir süreliğine ara verildiğini bildirdi.

Yunanistan'a yeni teklif! Erdoğan'dan talimat geldi: Bir süreliğine durdurun

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, CNN TÜRK canlı yayınında gündeme ilişkin soruları cevapladı.

Haber7'de yer alan habere göre, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, son dönemde gerginliğin iyice arttığı Yunanistan ile masaya oturmaya hazır olduklarını söyleyerek, "Biz bütün konuları ön koşulsuz konuşmaya hazırız" dedi. Kalın ayrıca, Oruç Reis'in arama-tarama çalışmalarına Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla "yapıcı olan taraf biz olalım" diyerek bir süreliğine ara verildiğini söyledi.

DOĞU AKDENİZ’DEKİ SİSMİK ARAMA FAALİYETLERİNDE 1 AYLIK ERTELEME Mİ SÖZ KONUSU?

İbrahim Kalın, yaptığı açıklamada, "Son Navtex yayınlandığında Yunanistan aşırı tepki verdi. Oruç Reis'in aram tarama yapılması planlanan yer Meis adasına 180 km mesafede. Cumhurbaşkanımız "madem müzakereler devam edecek, yapıcı olan taraf biz olalım, bir müddet bekletelim" dedi. Burada temel amaç cumhurbaşkanımızın müzakerelerde hep 1 adım önde olalım amacı." ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43