Yunan ordusu iki Türk askerini gözaltına aldı

Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı sınırı geçtiği iddia edilen iki Türk askerini gözaltına aldıklarını açıkladı. Gözaltına alınan askerler daha sonra serbest bırakıldı.

Yunan ordusu iki Türk askerini gözaltına aldı
Associated Press (AP) haber ajansı Yunanistan Genelkurmay Başkanlığı Sözcüsü’nün iki Türk askerinin Yunanistan sınırını yasa dışı geçtikleri gerekçesiyle gözaltına alındıklarını bildirdiğini kaydetti.

Sözcü, AP’ye iki Türk askerin ülkenin kuzeydoğu sınırında Pazar günü gözaltına alındıklarını bildirdi ve Yunan medyasında yer alan taraflar arasında silahlı çatışma çıktığına dair haberleri yalanladı.

Sözcü, soruşturma devam ettiği için kimliğini açıklamadı.

Amerika’nın Sesi’nde yer alan habere göre; Türk askerlerinin sınırı nasıl geçtiklerinin ya da rütbelerinin henüz netleşmediğini söyleyen sözcü, bu kişilerle birlikte sınırı geçen başka Türk askerleri olup olmadığının soruşturulduğunu belirtti.

Türkiye Mart ayında iki Yunan askerini sınırı geçtikleri gerekçesiyle gözaltına almıştı. Yunan yetkililer askerlerin sınır yakınında devriye gezerken yönlerini şaşırdıklarını açıklamıştı.

İki Yunan askeri geçen aya kadar Türkiye’de cezaevinde tutulmuş, daha sonra serbest yargılanmalarına karar verilmişti. Askerler de Yunanistan’a dönmüştü.

GÖZALTINA ALINAN ASKERLER SERBEST BIRAKILDI

Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Yunanistan tarafından alıkonulan iki Türk askeri bugün saat 18:00 itibariyle serbest bırakıldı.
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2018, 19:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17