banner10

YSK'dan İstanbul için yeni ara karar! 5 bin 515 kişi daha soruşturulacak

İstanbul seçimleri için AK Parti ve MHP tarafından yapılan itirazları değerlendiren Yüksek Seçim Kurulu, seçimle ilgili yapılan soruşturmalarda yeni bir karar daha aldı.

YSK'dan İstanbul için yeni ara karar! 5 bin 515 kişi daha soruşturulacak

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel yaptığı açıklamada, 5 bin 515 kişinin daha soruşturulacağını söyledi.

Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, dün AK Parti olarak İstanbul seçimlerine yönelik YSK'ya yeni bir dilekçe verdiklerini bildirdi.

YSK'ya 5 bin 315 kısıtlı seçmenin mahkeme kararlarıyla birikte oy kullanmayacaklarına ilişkin listeyi sunduklarını ifade eden Özel, Kurulun bu konuların araştırılması için yeniden bir ara karar oluşturduğunu belirtti.

Özel, 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasıyla ilgili ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verildiğini, sürenin bugünden başladığını söyledi.

41 BİN 132 SEÇMEN ARAŞTIRILIYORDU

Özel, bu durumun süreci biraz daha uzatabileceğini ifade ederek, "Ancak ilçe seçim kurullarımız çok hızlı hareket ediyorlar. Bazı ara kararları yerine getirme noktasında toplantılarını, araştırmalarını yapıyorlar. Peyderpey cevaplar gelmeye başlayacak" dedi. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17