banner10

YSK'dan flaş Kozan kararı! Belediye el değiştirdi

Kozan Belediye Başkanı seçilen Cumhur İttifakı'nın MHP'li adayı Nihat Atlı'nın başkanlığı, Saadet Partisi'nin başvurusu üzerine 'seçilme yeterliliğine sahip olmadığı' gerekçesiyle düşürüldü. YSK, Kozan’da mazbatanın seçimde en yüksek oyu alan Saadet Partili Kazım Özgan’a verilmesi yönünde karar aldı.

YSK'dan flaş Kozan kararı! Belediye el değiştirdi

Adana’nın Kozan İlçesi’nde 31 Mart’ta yapılan seçimlerde en yüksek oyu alarak belediye başkanlığını kazandığı bildirilen ancak daha sonra yapılan itiraz üzerine sabıka kaydının seçim tarihinde silinmemiş olması nedeniyle başkanlığı iptal edilen MHP adayı Nihat Atlı’nın yerine, seçimde ikinci en çok oyu alan Saadet Partisi adayı Kazım Özgan Yüksek seçim Kurulu tarafından belediye başkanlığına getirildi.

Adana’nın Kozan İlçesi’nde MHP tarafından Kozan Belediye Başkanlığı'na aday gösterilen ve seçimi kazanan Nihat Atlı'nın başkanlığı, Saadet Partisi'nin başvurusu sonucu İl Seçim Kurulu tarafından düşürüldü.

Saadet Partisi, seçimlerde ikinci olan adayı Kazım Özgan’ın başkan olması gerektiği yönünde YSK’ye talep dilekçesi verdi.

Yüksek Seçim Kurulu (YSK),MHP'den Kozan Belediye Başkanı seçilen Nihat Atlı'nın, "belediye başkanı seçilme yeterliliğine sahip olmadığı"na karar verdi.

Karar, sabıka kaydı bulunan Atlı’nın mennu hakların iadesi kararını süresinde verememesi nedeniyle alındı.

Yeni Başkan Saadet Partili Kazım Özgan

YSK, Kozan’da mazbatanın seçimde en yüksek oyu alan Saadet Partili Kazım Özgan’a verilmesini kararlaştırdı. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 17:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17