YSK MHP'nin Maltepe itirazını kabul etti

YSK, MHP'nin Maltepe'de kamu görevlisi olmayan sandık kurulu üyelerinin araştırılmasını kabul etti.

YSK MHP'nin Maltepe itirazını kabul etti

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Maltepe İlçe Seçim Kurulundan, MHP'nin sandık kurulu başkan ve üyeleriyle ilgili olağanüstü itirazındaki iddiaları araştırmasını istedi.

YSK, Maltepe İlçe Seçim Kurulu'ndan, MHP'nin sandık kurulu başkan ve üyeleriyle ilgili olağanüstü itirazındaki iddiaları araştırmasını istedi.

MHP’nin kısıtlı seçmen iddiası ise daha önce AK Parti’nin talebi üzerine araştırılmasına karar verildiği için yeni araştırmaya gerek görülmedi. 

YSK'nın aldığı ara kararda Maltepe 1. ve 2. ilçe seçim kurullarının ayrı ayrı gönderilmesinin istenmesine ve bu listelerin dışında görevlendime yapılmış ise hangi sebeple ve hangi kurumdan görevlendirme yapıldığının sorulmasına, bunlardan mazeret bildiren veya seçim günü göreve gelmeyen var ise bunların da listesinin Maltepe 1. ve 2. İlçe Seçim Kurullarından ayrı ayrı gönderilmesini talep etti.

YENİDEN BİLGİ İSTENMESİNE GEREK GÖRÜLMEDİ

YSK ara kararında ayrıca kısıtlı MHP'nin kısıtlı seçmen itirazı konusunda, AK Parti'nin başvurusunda araştırılacağı gerekçesiyye. yeniden bilgi istenmesine gerek görmedi.

ARA KARARLARIN SONUCU BEKLENECEK

Öte yandan YSK AK Parti'nin Büyükçekmece itirazına lişkin olarak dün alınan ara kararların sonucunun beklenmesine kararlaştırıldı. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 18:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17