Youtuber Fariz ile ilgili yardım kampanyası iddiası

Youtuber Fariz Bahşeliyev tarafından Bağcılar'da çekilen videoda küçük çocuk su satıcısı gibi yansıtılmıştı. Ertesi gün videonun kurgu olduğu ortaya çıktı ve küçük çocuğun ailesi tepki gösterdi. Dün akşam gözaltına alınan Fariz'in daha önce de evsiz biriyle video çektiği ve Youtube hesabı üzerinden kendi mailine yönlendirerek yardım kampanyası düzenlediği ortaya çıktı.

Youtuber Fariz ile ilgili yardım kampanyası iddiası

Bağcılar’da sosyal deney olarak paylaşılan videoda su sattığı görülen 8 yaşındaki çocuğun yanına gelerek ’açım’ diyen Youtuber Fariz Bahşeliyev'e 10 lira verdiği görüntüler sosyal medyada hızla yayılmıştı. Görüntülerin ardından harekete geçen İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışması sonucu videonun kurgu olduğu ortaya çıkmıştı. Küçük çocuğun ailesinin açıklama yapmasıyla yardıma ihtiyacı olmadığı da tespit edildi. Fariz isimli Youtuber dün akşam gözaltına alındı.

Konunun gündeme gelmesiyle dikkatleri üzerine çeken Fariz Bahşeliyev'in diğer videoları da mercek altına alındı. Daha önce bir evsizle video çeken Fariz'in Youtube üzerinden kendi mail adresine yönlendirerek bir yardım kampanyası başlattığı ortaya çıktı.

Kaynak: Yenişafak

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2021, 15:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42