banner10

Yok böyle öğretmen ! Öğrencilerine İngilizce pratiği yaptırmak için 'kantinci' oldu

Eskişehir'de bir ortaokulun İngilizce öğretmeni, öğrencilerinin bu dili daha kolay öğrenebilmesi ve pratik yapmasını sağlamak amacıyla haftanın iki günü teneffüslerde kantinde çalışıyor. Alışverişe gelenleri İngilizce konuşmaya yönlendiren Atış, "Önceden hazırlığınızı yapın. Ne istediğinizi öğrenin ve alışverişe gelin. Derdini anlatamayana tost yok" dedi.

Yok böyle öğretmen ! Öğrencilerine İngilizce pratiği yaptırmak için 'kantinci' oldu

Eskişehir'de Kardeşler Ortaokulunun İngilizce öğretmeni Davut Atış, öğrencilerinin yabancı dil pratiğini gerçekleştirebilmesi için haftada iki gün teneffüslerde kantinde satış yapıyor.

"DERDİNİ ANLATAMAYANA TOST YOK"

Okul kantininde haftanın iki günü teneffüslerde personel gibi çalışan Atış, mizahi bir dille, "Önceden hazırlığınızı yapın. Ne istediğinizi öğrenin ve alışverişe gelin. Derdini anlatamayana tost yok" diyerek alışverişe gelenleri İngilizce konuşmaya yönlendiriyor.

Projeyle özellikle öğrencilerin öğrendikleri kelimeleri hayatın içinde kullanabilmesi, kelime vurgusu, ses, jest ve mimiklerin beden diline uyumunun sağlanması hedefleniyor.

Mesleğinde 10 yılı geride bırakan İngilizce öğretmeni Davut Atış,  öğrencilerin yabancı dil konusunda yaptıkları pratik sayesinde daha fazla yol katettiklerini söyledi.

"HEMEN ADAPTE OLDULAR"

Başta bazı öğrencilerinin tedirginlik yaşadığını belirten Atış, "Karşılarında bir öğretmen var ve ondan simit, ayran istiyorlar fakat bunu isterken Türkçe değil İngilizce konuşacaklar. Hemen adapte oldular. Özellikle bana İngilizce konuşabildiklerini ispatlamak için hazırlanıp gelen öğrencilerim oluyor. Her teneffüs gelip bir şeyler alarak kendilerini ispatlıyorlar" dedi.

‘BİLMEDİĞİMİZ KELİMELERİ HEMEN ÖĞRENME FIRSATI BULUYORUZ’

Kantinde Atış'a yardım eden 6. sınıf öğrencisi Mehmet Can Sağır da öğretmenlerinden çok memnun olduklarını dile getirdi. Atış'ın, kendilerine İngilizceyi en iyi şekilde öğretmeye çalıştığını kaydeden Sağır, "Arkadaşlarım da bu sayede daha güzel öğreniyor. Bilmediğimiz kelimeleri hemen öğrenme fırsatı buluyoruz. İmkan sağladıkları için okul müdürümüze ve öğretmenlerimize çok teşekkür ederim." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17