Yeni Zelanda'daki Müslüman katliamına Türkiye'den ilk tepki

Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında cuma namazı sırasında iki camiye silahlı saldırı düzenlenmesi sonucu, çok sayıda kişi hayatını kaybetti. Saldırganın saldırı anını sosyal medyadan canlı olarak yayınladığı görülürken, polis saldırıyla ilgili dört kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Hain saldırıya Türkiye'den ilk tepki Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan geldi.

Yeni Zelanda'daki Müslüman katliamına Türkiye'den ilk tepki

Yeni Zelanda’nın Christchurch kasabasında cuma namazı sırasında iki camiye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi. Saldırganın saldırı anını sosyal medyadan canlı olarak yayınladığı ortaya çıktı. Polis saldırıyla ilgili dört kişinin gözaltına alındığını açıkladı. 

Yeni Zelanda'da iki camide katliam

ANKARA'DAN İLK TEPKİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Twitter hesabından bir paylaşımda bulunarak, Yeni Zelanda saldırısını kınadı. 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, olaya dair yayınladığı mesajda "Bu saldırı, İslam karşıtlığının ve Müslüman düşmanlığının geldiği noktayı göstermektedir" ifadesini kullandı.

Kalın, şöyle devam etti:

"İslam ve Müslüman karşıtı İslamofobik söylemlerin sapık ve canice bir ideolojiye dönüştüğünü defalarca gördük. Dünya artık bu söylemlere karşı sesini yukseltmeli ve İslamofobik faşist terörizme dur demelidir."

 FAHRETTİN ALTUN: EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE KINIYORUZ

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yeni Zelanda'nın Christchurch kentindeki cami saldırılarını en güçlü şekilde kınadığını bildirdi.

Altun, "Christchurch'deki saldırıyı en güçlü şekilde kınıyoruz. Düşünce ve dualarımız kurbanlar ve onları sevenlerimizle... Bu, terörün her türlüsüne karşı birleşmemiz için de bir hatırlatıcıdır." dedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 10:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17