banner39

Venezuela sınırında korkutan gelişme! Çok sayıda asker…

Kolombiya- Venezuela sınırında bulunan bir şehre inen Kolombiya’ya ait bir kargo uçağının çok sayıda asker taşıdığı görüldü.

Venezuela sınırında korkutan gelişme! Çok sayıda asker…

Kolombiya hava kuvvetlerine ait bir C-130 kargo uçağı, Kolombiya-Venezuela sınırında bulunan Cucuta kentine çok sayıda asker indirdi.

Venezuela Ulusal Meclisi Juan Guaido'nun kendisini "geçici devlet başkanı"olarak ilan etmesiyle başlayan ardından ABD başta olmak üzere birçok devletin kendisini tanıması ve açıktan destek vermesiyle devam eden krizde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

ASKERİ SEÇENEK MESAJI MI?

Guaido birçok ülkeden destek görse de, başta Venezuela ordusu olmak üzere birçok kesim tarafından destek bulamadı. Arkasına ABD'yi alan Guaido, orduya, ülkeye müdahale etmesini bile istedi ancak bir karşılık alamadı. Bu sebepten ötürü Guaido başta olmak üzere, ABD Başkanı Donald Trump'ın da dahil olduğu birçok isim, ABD'li bakan ve üst düzey temsilciler, Venezuela'ya askeri seçenekler dahil çok sayıda müdahalenin masada olduğunu söylediler. Hatta ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un, Venezuela'ya yaptırımları açıkladığı gün not defterinde "Kolombiya sınıra 5000 asker"yazısı tüm dünyada dikkat çekmişti.

İLK YIĞINAK BREZİLYA’YA

Geçtiğimiz pazar günü de, Venezuela'nın Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi nezdindeki Daimi Temsilcisi Büyükelçi Jorge Valero, ABD'nin ülkesine girmesinin an meselesi olduğunu belirtmiş, açıklamanın yapıldığı gün, Brezilya'da birçok askeri araç ve tankın Venezuela sınırına yığınak yaptığı görüntülenmişti.

SINIRA İNDİLER

Brezilya'daki hareketlenmenin bir benzeri de Kolombiya-Venezuela sınırında gerçekleşti. İki ülkenin sınırında bulunan Cucuta kentine, dün akşam saatlerinde Kolombiya hava kuvvetlerine ait bir C-130 kargo uçağıyla çok sayıda asker indirildi. Kolombiya medyası, bu askerlerin Venezuela'ya olası yardım ve müdahalede yardımcı olacağını öne sürdü.

Kaynak: Haber 7

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2019, 16:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43