banner39

Üçlü Astana Zirvesi başladı! Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani'nin katıldığı "Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi" saat 14.00'te başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ve Ruhani toplantıda Suriye'deki son durumu masaya yatırıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında önemli mesajlar verdi.

Üçlü Astana Zirvesi başladı! Erdoğan'dan kritik mesajlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Astana Formatında Türkiye-Rusya-İran Üçlü Telekonferans Zirvesi'ne katıldı.

Erdoğan, "Suriye'nin siyasi birliğinin ve toprak bütünlüğünün muhafazası, sahada sükunetin tesis edilmesi ve ihtilafa kalıcı çözüm önceliğimizdir. Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Komşumuz Suriye'nin bir an önce huzur, güvenlik ve istikrara kavuşması için elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz." dedi.

ASTANA TOPLANTILARI

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, en son Ankara'daki toplantıda bir araya gelmişti. Geçtiğimiz eylül ayındaki toplantının ardından zirvenin Mart ayı başında Tahran'da yapılması planlanıyordu. Ancak salgın, zirvenin İran'da gerçekleşmesine imkan vermedi. Salgınla mücadele devam ettiği için video konferans seçeneği gündeme geldi.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani video konferans ile görüşülüyor. Böylece Astana formatındaki zirvenin 6'ncı toplantısı gerçekleştiriliyor.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Vladimir Putin ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin katıldığı "Türkiye-Rusya-İran Üçlü Zirvesi" saat 14.00'te başladı.

ASTANA ZİRVESİ SONA ERDİ! İŞTE ORTAK AÇIKLAMA

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43

banner46