banner10

'Türkiye'ye yapılan F-35 şantajı işe yaramaz'

Pentagon yetkilisinin "Türkiye'nin askerlerini eğitim için Rusya'ya gönderme kararından hayal kırıklığına uğradık" açıklamasını değerlendiren Rus senatör Klintseviç, ABD'nin Türkiye'ye F-35 avcı uçaklarını kullanarak bulunduğu şantaj girişimlerinin işe yaramayacağını belirtti.

'Türkiye'ye yapılan F-35 şantajı işe yaramaz'

Rus parlamentosunun üst kanadı Federasyon Konseyi'nde Savunma ve Güvenlik Komitesi'nin üyesi Frants Klintseviç, ABD Savunma Bakan Yardımcısı Ellen Lord’un, "Türkiye'nin S-400 sistemlerini teslim alması durumunda F-35'leri alamayacağını her düzeyde net bir şekilde ifade ettik" şeklindeki ifadelerini Facebook hesabından yaptığı paylaşımla değerlendirdi.

Rus haber ajansı Sputnik'te yer alan habere göre Klintseviç, "ABD, alışılageldiği gibi şantajla uğraşmaya devam ediyor. Ancak bu durumda, Amerikalıların tüm çabalarına rağmen, Kuzey Akım-2 projesinde de olduğu gibi bu (şantaj girişimi) işe yaramayacak. Bu olmayacak, zira artık birçok ülke, siyasi spekülasyonlara boyun eğmeyerek ulusal çıkarlarını her şeyin başında tutuyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17