banner10

Türkiye'den kritik S-400 açıklaması! Geri adım atmayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'AA Editör Masası'nda S-400'ler hususunda önemli açıklamalarda bulunuyor. S-400'ler konusunda hiçbir şekilde geri adım atmayacaklarını belirten Bakan Çavuşoğlu, "Bağımsız ve özgür millet olmak için kararlılığımızı devam ettireceğiz." dedi. 

Türkiye'den kritik S-400 açıklaması! Geri adım atmayacağız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Anadolu Ajansı (AA) Editör Masası'nda gündeme ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunuyor.

S-400'ler konusunda hiçbir şekilde geri adım atmayacaklarını belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Bağımsız ve özgür millet olmak için kararlılığımızı devam ettireceğiz." dedi. 

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

S-400'ler ile ilgili hiçbir şekilde geri adım atmayacağız. Bağımsız ve özgür millet olmak için kararlılığımızı devam ettireceğiz. 

'SESSİZ SEDASIZ OTURALIM ANLAYIŞI YOK KARŞILIĞINI VERECEĞİZ'

ABD bize yönelik olumsuz adımlar atarsa, bizim de atacağımız adımlar var. Amerika bu kararları aldı, biz de sessiz sedasız oturalım anlayışı yok artık. Bize yönelik olumsuz bir davranış olursa, biz de karşılığını vereceğiz. Cumhurbaşkanımız liderliğinde bunun çalışmalarını yapıyoruz. 

'NATO'NUN BİZİ KORUYACAK KAPASİTESİ YOK'

Yarın bize yönelik herhangi bir saldırı olduğu zaman NATO'nun bizi koruyacak bir kapasitesi yok. NATO bizim hava sahamızın yüzde 30'unu koruyabiliyor. Bizim en ihtiyacımız olduğu zamanda ABD, Hollanda Patriot bataryalarını geriye çekti. Bir tek İspanya ve İtalya bunları bıraktı. Elbette bu bir milli mesele. Muhalefetten de topluca bir bilgilendirilme talebi olursa elbette bunu yaparız. Muhalefete bilgi verme konusunda hiçbir tereddütümüz olmaz. Ama bu bilgileri almadan da Türkiye S-400'ü almasın şeklinde muhalefet etmesinler, birilerine hizmet etmesinler. 

(Rusya'nın garantörlüğü) Rejime söz geçiremiyoruz mazeretini kabul edemeyiz. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 10:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17