banner10

Türkiye'den ABD'ye F-35 ve S-400 mesajı!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yaptığı açıklamada, "ABD'nin F-35 konusunu tehdit olarak dile getirmesi yakışık almıyor" dedi.

Türkiye'den ABD'ye F-35 ve S-400 mesajı!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Dışişleri Bakanlığında mutat basını bilgilendirme toplantısı düzenledi. 

Bakan Aksoy, "ABD’nin tehdit diline başvurduğunu görüyoruz. ABD’nin dayatmalarla sonuca ulaşamayacağını anlaması gerekiyor" dedi.

"Patriot almayacağız diye bir söylemimiz yok"

Dışişleri Bakanlığı Aksoy, "Patriot almayacağız diye bir söylemimiz yok. ABD geç de olsa teklif sunmaya başladı ilgili başkanlık görüşmeye devam ediyor. S-400 ile bunu bir arada düşünmüyoruz" diye konuştu.

"Fransa’nın Ermenilerin silahlandırılıp Türklerin katledilmesinde sorumluluğu var"

Aksoy, "Fransa yönetimi aslında attığı adımın vahametinin farkında değil. Fransa’nın bir asır önce Ermenilerin silahlandırılıp Türklerin katledilmesinde sorumluluğu var. Ermeniler üzerinden gündem oluşturma peşindeler. Macron’un 24 Nisan’ı anma günü ilan etmesini unutmayacağız" ifadelerini kullandı.

"Bakanımız 28-29 Nisan’da Bağdat ve Erbil’i ziyaret edecek"

Aksoy, "Bakanımız 28-29 Nisan’da Bağdat ve Erbil’i ziyaret edecek. Bakanımızın Irak'ın farklı bölgelerini ziyaret edecek olması Irak'ın tamamına verdiğimiz önemi gösteriyor. Bakanımız ziyaret çerçevesinde Irak Cumhurbaşkanı, Başbakanı, Dışişleri Bakanı, IKBY Başbakanı, Başbakan Yardımcısı ve Güvenlik Konseyi Başkanı ile görüşecek. Terörle mücadele, güvenlik ve ekonomi konuları olmak üzere ikili ilişkilerimiz ele alınacak" şeklinde konuştu. 

'Ermenistan’ın henüz bir devlet geleceğine sahip olmadığı görülüyor'

Aksoy, "Ermenistan sözcüsünün üslubu ve kullandığı kelimeler Ermenistan’ın henüz bir devlet geleceğine sahip olmadığını gösteriyor. Türklere inkarcı demek çağ dışı zihniyetin işaretidir. İfade özgürlüğümüzü engellemeye yönelik bir girişim. Sözcünün Erivan’daki milli arşivlerin açık olduğunu iddia etmesine rağmen bu arşivler gerçekte açık değildir. Sadece Ermeni iddialarının doğruluğunu kanıtlamaya yönelik kısımları açıktır” dedi

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2019, 12:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17