Türkiye'den ABD'ye çok sert F-35 cevabı

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın mektubuna bugün itibarıyla Milli Savunma Bakanı tarafından cevabi mektup gönderildiği belirtildi.

Türkiye'den ABD'ye çok sert F-35 cevabı

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan'ın mektubuna bugün itibarıyla Milli Savunma Bakanı tarafından cevabi mektup gönderildiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, "ABD Savunma Bakan Vekili Shanahan'ın mektubuna bugün itibarıyla Milli Savunma Bakanı tarafından cevabi mektup gönderildi." denildi.

Açıklamada, "(Akar'ın Shanahan'a cevabi mektubu) Müttefiklik ruhuna uygun olmayan üslup ve yaklaşımdan duyulan rahatsızlık yeniden vurgulandı. Karşılıklı saygı ve dostluğa dayalı bir şekilde diyaloğun sürdürülmesinin ve sorunlara uygun bir çözüm bulunmasına yönelik çalışmalara devam edilmesinin önemi ifade edildi." ifadeleri kullanıldı.

ABD SAVUNMA BAKANI SHANAHAN'IN MEKTUBUNDA NE YAZILIYDI?

ABD Savunma Bakan Vekili Patrick Shanahan, Hulusi Akar'a gönderdiği mektupta S-400'lerden vazgeçilmezse F-35 eğitimlerinin 31 Temmuz'da biteceğini ve F-35 ile ilgili yapılacak üst düzey toplantıya Türk yöneticilerin davet edilmemesinin değerlendirildiği belirtilmişti.

Mektup sonrasında ABD'de Türk pilotlarının eğitimi durdurulmuştu.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2019, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17