banner39

Türkiye'de bir ilk! Konya'da başkan duraktan canlı seslendi: Maske mesafeye dikkat

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur Altay, Türkiye'de bir ilke imza atarak otobüs durağında dijital ekrana canlı bağlantı yapıp, vatandaşları yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında maske ve sosyal mesafe konusunda uyardı. Altay'ı otobüs durağındaki ekranda gören vatandaşlar ilk anda şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Türkiye'de bir ilk! Konya'da başkan duraktan canlı seslendi: Maske mesafeye dikkat

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Alaaddin Tepesi civarında yoğun olarak kullanılan bir otobüs durağındaki dijital ekran üzerinden canlı bağlantı yaptı.

Durakta bekleyen ve o civardan geçen vatandaşlara seslenen Atay, maske takmayan veya uygun şekilde kullanmayan vatandaşları uyardı.

"Ülkemizde bir ilk"

Altay, koronavirüse karşı hep birlikte daha duyarlı şekilde mücadele edilmesi gerektiğini hatırlatarak, "Canlı yayın sistemi kurarak otobüs duraklarında başlattığımız teknolojik hizmet bu alanda ülkemizde bir ilk. Pandemi sürecinde koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için her türlü imkanı kullanmaya devam edeceğiz. Koronavirüs belasından kurtulmak, salgının artış hızını kesmek için gereken her imkanı seferber ediyoruz. Bu salgından kurtulup eski rahat günlerimize elbet döneceğiz. Vatandaşlarımızın bu süreçte sabırlı olmalarını ve kurallara uymalarını rica ediyorum" ifadelerini kulandı.

Altay'ı otobüs durağındaki ekranda gören vatandaşlar ilk anda şaşkınlıklarını gizleyemezken, uygulamayı beğendiklerini ve maske, sosyal mesafe kuralına uyacaklarını edeceklerini ifade etti.

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2020, 13:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43