CHP'li Tunç Soyer'den skandal açıklama: 'KHK'dan atılanları...'

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Tunç Soyer, terör örgütleriyle ilişkili olduğu gerekçesiyle Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile mesleğinden atılanlarla ilgili skandal bir açıklamada bulunarak kendilerinin bir kısmını işe alacağını söyledi.

CHP'li Tunç Soyer'den skandal açıklama: 'KHK'dan atılanları...'

İzmir'in yeni Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in ilk icraatı FETÖ ve PKK’yı sevindirmek oldu. Terör örgütleriyle ilişkili olduğu gerekçesiyle KHK ile meslekten ihraç edilenlerle ilgili CHP’li Soyer, 'Biz KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız' dedi.

31 Mart'ta yapılan yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na seçilen Tunç Soyer, İzmir Kitap Fuarı'nda 'Nasıl bir yerel yönetim? Nasıl bir İzmir?' konulu söyleşiye katıldı. 

"KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız"

Zabıtaların genellikle uzman çavuşlardan oluştuğunu ifade eden Soyer, "Biz KHK ile atılmış öğretmenleri zabıta olarak alacağız. Zabıtanın öğretmen olması, belediye ve vatandaş arasında bambaşka bir ilişki yaratacak'' dedi.

Soyer, FETÖ ve / veya PKK gibi terör örgütleriye irtibatlı oldukları gerekçesiyle ihraç edilen öğretmenlerin nasıl istihdam edileceği, şartların ne olacağı konusunda ise detay vermedi. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 11:05
YORUM EKLE
YORUMLAR
Orhan
Orhan - 3 ay Önce

ahde vefa diye buna derim.

SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17