TSK'nın 'Pençe'si, Karayılan'dan sonra Bayık'ı da ağlattı! ABD'ye yalvarıyor

TSK'nın Irak'ın kuzeyine başlattığı Pençe - Kaplan operasyonu sonrası PKK yöneticileri ağlamaya devam ediyor. Türk istihbaratının güçlü olduğundan şikayetçi olan Murat Karayılan'ın ardından Cemil Bayık da, yaptığı son açıklamada operasyonlar nedeniyle Amerika ve Irak'ı suçladı.

TSK'nın 'Pençe'si,  Karayılan'dan sonra Bayık'ı da ağlattı! ABD'ye yalvarıyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) terör örgütlerine karşı yurt içinde ve yurt dışında büyük bir kararlılıkla düzenlediği operasyonlara ilaveten, son olarak terör örgütü PKK'ya karşı Pençe-Kaplan operasyonunu başlattı.

Operasyonla, terör örgütü PKK'nın yıllardır yuvalandığı bölgelere bomba yağdırıldı. Teröristlerin ikinci Kandil'i olarak gösterilen bölgelerde yapılan silah depoları, tek tek havaya uçuruldu.

Yeni Şafak'ta yer alan habere göre: MİT ve TSK'nın koordineli şekilde devam ettirdiği operasyonlarla ağır kayıplar veren terör örgütü PKK'dan, ilk açıklama geldi.

Örgütün elebaşlarından Cemil Bayık, Türkiye'nin bölgede düzenlediği operasyonlar nedeniyle Amerika ve Irak'ı suçladı.

BİZİ NİYE KORUMUYORSUN AMERİKA?

Terörist Bayık, "Mahmur, Şengal ve diğer alanları bombaladıklarında kimsenin sesi çıkmadı. Ne Güney hükümeti ne Irak hükümeti ne BM ne Amerika ne Avrupa hiç kimse bu saldırılara karşı tepki vermiyor. Bunların anlamı var tabii. Çünkü bu saydıklarımın hepsinin saldırılardan haberleri var.

 OPERASYONUN SORUMLUSU AMERİKAYMIŞ: KENDİSİ TAŞERON DİYE HERKESİ ÖYLE SANIYOR

Eğer bunlar izin vermezse Türkiye, Şengal'e, Mahmur'a saatlerce saldırabilir mi? Bu mümkün değil. O yüzden hem Güney hükümeti hem Irak hükümeti hem BM hem de Amerika bu saldırılardan sorumludur." dedi.

KELLESİNE ÖDÜL KOYMUŞLARDI

ABD'den yardım dilenen Cemil Bayık'ın kellesini getirene 4 milyon dolar ödül koyulmuştu. ABD'nin terör örgütü olarak kabul ettiği bir yapının açıkça ülkeden medet umuyor olması da bu ülkenin Türkiye ile müttefiklik konusundaki iki yüzlü tavrını gösteriyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 20:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8