banner10

TSK'dan 1412 personel ihracı

TSK, yurt içi ve sınır ötesi operasyonlarıyla bölücü terör örgütüne darbe vurmayı sürdürürken FETÖ ile mücadelesini de hız kesmeden sürdürüyor. OHAL'in kaldırılmasından bugüne kadar Bakan onayıyla 1412 personel ihraç edilirken, 106 emekli askerin rütbeleri geri alındı.

TSK'dan 1412 personel ihracı

Türk Silahlı Kuvvetleri,  yurt içi ve sınır ötesindeki operasyonlarıyla bölücü terör örgütüne darbe vurmayı  sürdürürken FETÖ ile mücadelesini de sürdürüyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Türk Silahlı Kuvvetleri  her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesine kararlılıkla devam ediyor. 

Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm  komutanlık, birlik, karargah ve kurumlarda devam eden çalışmalarla FETÖ ile  bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre  müşterek olarak belirlenen kıstaslar çalışmalarda tüm ilgili makamlar tarafından  hassasiyetle kullanılıyor.

TSK'den ihraç edilen toplam personel sayısı 1412

Önceki uygulama sonuçlarına göre müşterek olarak belirlenen kıstaslar  kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda Bakan onayıyla Kara  Kuvvetleri Komutanlığından 795, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 242 ve Hava  Kuvvetleri Komutanlığından 375 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in  kaldırılmasının ardından TSK'den ihraç edilen toplam personel sayısı 1412  oldu. Öte yandan, bu süre içinde  106 emekli askerin de rütbeleri geri  alındı.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 13 Nisan 2019, 11:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17