banner10

Trump'ın tweeti için CHP'den ilk yorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemine ilişkin yaptığı konuşmada, ABD Başkanı Trump'ın Türkiye hakkındaki küstah açıklamalarına tepki gösterdi.

Trump'ın tweeti için CHP'den ilk yorum

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, MYK gündemine ilişkin basın açıklamasında konuştu.

CHP Parti Sözcüsü Öztrak,  ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye hakkındaki küstah açıklamaları hakkında, "Trump dün akşam sosyal medyadan ’Türkiye, Kürtleri vurursa onları mahvederim’ demiş. Türkiye tarihinde kimse böyle tehdit edememiştir bu tehditler bize sökmez" dedi. 

TRUMP'IN MESAJI NEYDİ?

ABD'nin Suriye'den çekilme sürecine ilişkin tartışmalar devam ederken Trump'tan terör örgütü YPG/PKK'yı kollayan skandal bir açıklama geldi.

Twitter hesabından Türkiye'yi tehdit eden Trump, "DEAŞ'ın mülki halifeliğinin kalan az kısmını sert ve birçok yönden vurmaya devam ederken uzun zamandır gerçekleşmesi gereken Suriye'den çekilmeye başlıyoruz. Tekrar toparlanırsa yakınlardaki üslerden tekrar saldıracağız. Kürtler'e saldırırlarsa Türkiye'yi ekonomik olarak mahvedeceğiz. 20 millik güvenli bölge kuracağız. Aynı şekilde Kürtler'in de Türkiye'yi provoke etmesini istemiyoruz. Rusya, İran ve Suriye, ABD'nin doğal düşmanları DEAŞ'ı Suriye'de imha etmesinin uzun dönemde faydalananları olacak. Biz de faydalanacağız ama şu anda askerlerimizi eve getirme zamanı. Sonsuz Savaşları Bitireceğiz." ifadelerini kullandı.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2019, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17