Trabzon Araklı'daki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor

Trabzon'un Araklı ilçesinde meydana gelen sel felaketinde bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı.

Trabzon Araklı'daki sel felaketinde bilanço ağırlaşıyor

Trabzon'un Araklı ilçesinde dün meydana gelen sel felaketinin ardından arama kurtarma çalışmaları sürüyor. Gazetecilere bilgi veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bir kişinin daha cansız bedenine ulaşıldığını söyledi. 

Böylece  sel felaketinde ölenlerin sayısı 4'e yükseldi. Selde kaybolan 6 kişiyi arama çalışmaları sürüyor. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gazetecilere yaptığı açıklamada selde 7 binanın yerinden söküldüğünü bildirdi.

Bakan Soylu'nun açıklamaları şöyle; 

"İlk belirlemelere göre 3 kişinin hayatını kaybettiği tespit edilmiştir. Gerek büyükşehir belediyesi gerek, Araklı belediyesi ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Olay tam da öğlen molası verdikleri sırasında meydana geldi. Yemek yedikleri sırada sele kapıldılar. 4'ü kullanılmakta olan toplam 7 bina sel tarafından yerinden sökülerek götürüldü. Sadece temelleri kaldı. Arama kurtarma çalışmaları sabah tekrar başlandı. AKUT ekipleri de aramalara katılıyor. Ölenlerin sayısı 4'e yükseldi. Bizim belirlediğimiz 6 kişi de kayıp"

ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Sel bölgesinde Artvin, Rize, Giresun ve Samsun'dan gelen AFAD ekipleri, UMKE, Rize-Artvin Deniz Polisi, AKUT ve Ankara’dan gelen 30 kişilik Jandarma Arama Kurtarma Timi’nin de içinde bulunduğu 310 kişilik ekip görev yapıyor. Bu ekiplerde DSİ, Büyükşehir Belediyesi, Kızılay ekipleri de yer alırken, bir kadavra köpeği de arama çalışmalarında aktif rol oynuyor. 

Kaynak: Ajanslar


 

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2019, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17