TKP 23 Haziran'daki İstanbul seçimi için sandığa gitmeyecek

Türkiye Komünist Partisi, 23 Haziran'da gerçekleştirilecek İstanbul seçimlerine 6 gün kala kararını açıkladı.

TKP 23 Haziran'daki İstanbul seçimi için sandığa gitmeyecek

 Türkiye Komünist Partisi (TKP), usulsüzlükler ve yolsuzluklar nedeniyle Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilip 23 Haziran'da tekrarlanacak olan İstanbul seçimlerine 6 gün kala, sandığa gitmeme kararı aldı.

TKP'den yapılan "Halkımıza..." başlıklı açıklamada, "Türkiye Komünist Partisi, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin iptal edilmesi ile birlikte, hiç zaman yitirmeden iptal kararının gayrımeşru olduğunu ve Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak seçildiğini ilan etmiş ve 31 Mart seçimlerindeki TKP adayı Zehra Güner Karaoğlu'nun yinelenecek bir oylama için aday olmayacağını açıklamıştır" denildi.

"TKP'LİLER SANDIĞA GİTMEYECEKTİR"

Açıklamanın devamında, "TKP'liler, 23 Haziran'da birçok kişinin huzursuz olduğu ama şu anda sesini çıkarmadığı bu mutabakata mahkum olunmadığını göstermek, seçimden sonra ortaya çıkacak tehlikeli gelişmelere hazırlanmak, gericiliği meşrulaştırma çabalarına ortak olmamak için sandığa gitmeyecektir. Bu bir boykot çağrısı değil, bir siyasi tutumdur. Partimiz, Türkiye'nin emekçi insanlarının bu siyasi tutuma 24 Haziran'dan itibaren daha fazla ihtiyaç duyacağı bilinciyle hareket etmektedir" denildi.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2019, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17