THY Başkanı uyardı! O tarihte yola bir saat erken çıkın

İstanbul Havalimanı'na taşınma sürecinin 1-3 Mart tarihleri arasında yapılacağını açıklayan THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, "45 saate ayrılmış taşınma süreci olacak" dedi. Aycı, yolcuların yola en az 1 saat erken çıkmalarını tavsiye etti.

THY Başkanı uyardı! O tarihte yola bir saat erken çıkın

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, İstanbul Havalimanı'na taşınma sürecinin 1-3 Mart tarihleri arasında yapılacağını söyledi.

TAŞINMA SÜRECİ 45 SAATTE TAMAMLANACAK

THY Yönetim Kurulu Başkanı Aycı, NTV canlı yayınında konuya ilişkin şunları söyledi: "45 saate ayrılmış taşınma süreci olacak. Buradaki taşınma süresi boyunca özellikle yoğunluğun oluşacağı yer Basın Ekspres yolu üzeri olacak. Çünkü en önemli yol orası şu anda. Gece yarısı 03..00’te başlayacak. Bu 45 saat içerisinde de bazı uçaklarımız boş olarak intikal uçuşu yapacaklar. 170 civarı uçak. Bir kısım uçak da kalktıkları yerden yolcuları alacak gelecekler."

YOL VE SAATLER BELİRLENECEK

Aycı açıklamasının devamında "İstanbullulardan bizi mazur görmelerini, onların dünyanın en büyük havalimanını kullanmaları esnasında, bu taşınma sürecini geçici olduğunu, sabır göstermelerini rica edeceğim. Uçuş yapmadığımız 12 saatlik bir süre var. 45 saatin içerisindeki 12 saatlik bir süre. Onu ilan eder etmez de tüm yolcularımız bilgilenmiş olacaklar. Taşınma devam edecek. Ancak 45 saat içerisinde ara ara uçuşa devam edeceğiz.

BİR SAAT ERKEN ÇIKSINLAR

Atatürk Havalimanı’na business jetler inecek, VIP uçaklar inecek, kargo uçakları inecek.  Yolculardan 3 Mart itibariyle en az bir saat daha erken gelmelerini tavsiye ediyorum. Burada bir miktar daha fazla yürüyüş var. Yolcuları yönlendirmek için havalimanında yüzlerce personel bekliyor olacak ama ne olursa olsun en az bir saat erken gelmelerini tavsiye ediyoruz." ifadesini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 21:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17