banner39

TGTV'den Erol Mütercimler'e dava çağrısı

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını Erol Mütercimler'e dava açmaya davet etti.

TGTV'den Erol Mütercimler'e dava çağrısı

TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut imzasıyla yapılan basın açıklaması şu şekildedir:

İMAM HATİP OKULLARINA YAPILAN SALDIRI YARGIYA TAŞINMALIDIR
İmam Hatip okullarına ve mezunlarına her fırsatta dil uzatmayı kendine vazife edinmiş, meşruiyeti kendinden menkul kişilerin medya hezeyanlarıyla güzide bir eğitim kurumumuzun karalanmaya çalışılması asla kabul edilemez bir hadsizliktir.

Kin ve nefretlerini bilinçaltında gizleyenler, saldırganlıklarını satır aralarından sızdırarak ifşa olmuşlardır. Bu hastalıklı zihniyeti telin ediyor, şiddetle kınıyoruz.

Din istismarcılarını kalkan yaparak, imam-hatip camiasına ve milletimizin değerlerine küfredenler hem yargı önünde hem de millet vicdanında mahkûm olacaklardır.

Bu ülkede bir zamanlar yapıldığı gibi, “figüran dindarlar” üzerinden, milletimize bir daha tuzak kurulamayacaktır. 

İmam Hatip ve imam hatipliler, bu milletin öz değerleridir. Bu okulları millet açmış ve yaşatmıştır. Bu okulun öğrencilerini din istismarcıları ile ayni kefeye koymaya çalışanlar bir itibar suikastı yapma peşindedirler. Bu karanlık güç tetikçileri, asla başarılı olamayacaklardır.

Hak ile batıl, doğru ile yanlış gün gibi açıktır. Hakikat saf bir su gibi milletimizin zihninde berraktır. Milletimiz gerçek dini biliyor, samimi dindarı tanıyor.

İmam hatipler, ilim ve irfan yuvalarıdır. Buraları hedef alanlar, islamsız Anadolu projesine hizmet etmektedirler.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı üye kuruluşlarıyla birlikte,

İmam Hatip okullarının, din istismarını önleyen, çocuklarımızın dinlerini en doğru şekilde öğrendikleri, bir eğitim yuvası olduğunu,

Bu eğitim kurumlarına bir plan ve strateji ile organizeli olarak saldırıldığını,

Milletimizi, bu maksatlı oluşum ve kişilere karşı teyakkuzda olmaya, geleceğimizin teminatı çocuklarımızın dinlerini en doğru bir şekilde öğrenecekleri imam hatip okullarına sahip çıkmaya,

Son yapılan medya saldırısı ile ilgili olarak tüm İmam Hatip Okulu mezunlarını bu bildirinin ekinde bulunan örnek dilekçeyi doldurarak, bulundukları savcılıklara suç duyurusunda bulunup, tazminat davaları açmaya davet ediyoruz.

Kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Av. Hamza Akbulut
TGTV Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı    

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43