Terör saldırısında hayatını kaybeden Türk mühendislerin cenazeleri getirildi

Sri Lanka'daki terör saldırılarında hayatını kaybeden 2 Türk mühendisin cenazeleri Türkiye'ye getirildi.

Terör saldırısında hayatını kaybeden Türk mühendislerin cenazeleri getirildi

Sri Lanka'da 310 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısında hayatını kaybeden 2 Türk mühendisin cenazelerinin Türkiye'ye getirildiği bildirildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BABASINI ARAMIŞTI

Adıyaman'ın Gölbaşı İlçesinde oturan Serhan Selçuk Nariçi'nin babası Mehmet Nariçi'ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arayarak, acılı babaya başsağlığı dileklerinde bulunarak acılı aileye sabırlar diledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, acılı babaya bir istek yada taliplerinin olup olmadığını sordu. Acılı baba ise gözyaşları içerisinde herhangi bir talebinin olmadığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a oğlunun "şehit" sayılıp sayılmayacağını sordu. Erdoğan ise, soruyu "Şehit nazarında bakıyoruz" diye cevapladı.

SRİ LANKA'DAKİ KATLİAM

Sri Lanka'da pazar günü Hristiyanlar için kutsal Paskalya ayinlerinin düzenlendiği Kochchikade kentindeki St. Anthony's, Katana'daki St. Sebastian ve Batticaloa'daki Meryem Ana kiliseleri ile başkent Kolombo'daki beş yıldızlı Shangri-La, Cinnamon Grand ve Kingsbury otellerine bombalı saldırılar düzenlenmişti.

Saldırıların ardından başkent Kolombo'nun banliyöleri Dehiwala'daki konukevi yakınında ve Dematogo'da da üst geçit yakınında patlamalar olmuştu. Yetkililer tarafından, saldırılarda aralarında Türk vatandaşı mühendisler Serhan Selçuk Nariçi ve Yiğit Ali Çavuş'un da olduğu 310 kişinin hayatını kaybettiği, 500'den fazla kişinin yaralandığı açıklanmıştı. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 18:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17