banner39

Bakan Soylu'dan 'Her şey çok güzel olacak' pankartına yasak iddiasına cevap

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Her şey çok güzel olacak" pankartının İstanbul Valiliği'nce yasaklandığına dair iddialarla ilgili açıklamada bulundu.

Bakan Soylu'dan 'Her şey çok güzel olacak' pankartına yasak iddiasına cevap

"Her şey çok güzel olacak" pankartına yasak iddialarıyla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bir cümle ya da bir pankarta yasak söz konusu değil" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Her şey çok güzel olacak" pankartının İstanbul Valiliği'nce yasaklandığı iddialarıyla ilgili açıklamasında, “Mülki idare amirlerinin bir takım sorumlulukları söz konusu. Bu sorumlulukların içinde de siyasi partilerin yapacağı açık hava kapalı alan toplantıları yapacakları propaganda çalışmalarının bir çerçevesi söz konusu. Burada x pankartın y pankartın yasaklanması söz konusu değildir yani bir kelime bütünlüğüne cümle bütünlüğüne yönelik bir yasaklama da söz konusu değildir.

Eğer bir pankart bilboard’a asılacaksa onun içindeki cümlenin anlamı olmaz, ilgili mülki idare amirlerinin bilgisi dahilinde olunması söylenmiştir. Genel kuralın dışında bir cümleye ait yasaklama söz konusu değildir. Herkes seçim propagandasını özgürce yapabilir bizim göreviminiz de bunu sağlamaktır.”

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 13:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abuzittin Kelküri
Abuzittin Kelküri - 1 yıl Önce

Çapsız insanlaradan ancak bu beklenir.

SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43

banner46