banner39

Şerdil Dara Odabaşı ismi CHP'de tartışma yarattı. Şerdil Dara Odabaşı kimdir?

CHP'de Kadıköy Belediye Başkan adayı Şerdil Dara Odabaşı oldu. Şerdil Dara Odabaşı, MYK'nın ardından PM'den ancak 1 oy farkla 30'a 29'la geçebildi. CHP'nin Kadıköy adayı için parti içinde hareketli dakikalar yaşandı. Peki, Şerdil Dara Odabaşı kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor?

Şerdil Dara Odabaşı ismi CHP'de tartışma yarattı. Şerdil Dara Odabaşı kimdir?

Şerdil Dara Odabaşı kimdir? Kaç yaşında? Ne iş yapıyor? soruları bu akşam internette yanıtı en çok aranan sorulardan oldu. CHP'li Şerdil Dara Odabaşı'nın 30'a 29 oyla PM'den geçmesinin ardından PM üyeleri gece yarısı yeni bir hamle yaptı.

YENİDEN OYLAMA TALEBİ REDDEDİLDİ

CHP PM üyeleri önerge vererek Şerdil Dara Odabaşı'nın Kadıköy Belediye Başkan Adaylığı'nın yeniden oylatılmasını istedi.

Ancak yeniden oylama talebi reddedildi. Böylece CHP'nin Kadıköy Belediye Başkan Adayı olarak Şerdil Dara Odabaşı'nın adaylığı kesinleşmiş oldu.

PARTİ ÇEVRESİNDE RAHATSIZLIK YARATTI

Şerdil Dara Odabaşı ismine karşı çıkanlar, Oğuz Kağan Salıcı ekibinin Odabaşı ismini partiye ve seçmene dayattığını, kimsenin tanımadığını, PM'de bile bir oy farkla geçebildiğini söylüyor.

SOSYAL MEDYADA TARTIŞMA

Kadıköy Belediye Başkan adayı Şerdil Dara Odabaşı'nın daha önce ağabeyinin Siverek'ten AK Parti adayı olduğunu belirten partililer, tepkilerini sosyal medyadan 'dile getirdi.

Öte yandan Odabaşı'nın geçmişte attığı bazı tweetler de bu akşam sosyal medyadan dolaşıma sokuldu.

Şerdil Dara Odabaşı kimdir?

Şerdil Dara Odabaşı 12 Kasım 1973'de Şanlıurfa'da doğdu.  İlk ve orta öğrenimini Ankara'da tamamladı. 2. ve 3. dönem Milletvekili ve Meclis İdari Saymanı Mahmut Odabaşı'ndan başlayarak, aralarında milletvekili ve belediye başkanlarının bulunduğu Odabaşı ailesinin dördüncü kuşak ferdi olarak, küçük yaştan itibaren siyasetin içinde yer aldı. Lise yıllarında 1989 yerel seçimleri sırasında Ankara'da SHP Emek Mahalle Temsilciliği'nde çalıştı.

1992 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde yüksek öğrenimine başladı.

1994 Yerel Seçimleri'nde merkez seçim ofisinde görev yapan Odabaşı, Oğuz Kaan Salıcı'nın 2011 yılında CHP İstanbul İl Başkanı seçildiği dönemde İl Başkan Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. 2012 yılında tekrar seçilerek, İl Başkan Vekili ve seçim hukuk işlerinden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 2015 yılında Murat Karayalçın'ın İstanbul İl Başkanlığı döneminde CHP İstanbul İl Sekreteri olarak görev aldı. 1999 yılında kurduğu kendi hukuk bürosunda serbest avukat olarak çalışmaktadır. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2019, 14:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43