banner10

''Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ‘Din Görevlileri Buluşması’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Batman'da PKK'lı teröristlerce yola döşenen EYP'nin patlaması sonucu şehit düşen askerlerimiz için, ''Bugün Batman'da 7 askerimizin şehadetini anmadan geçemeyeceğim.  Şehitlerimizin gazilerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız. Bu gelişlemer düşmanımıza karşı kinimizi daha da arttırmaktadır.'' dedi.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"Bugün Batman'da 7 askerimizin şehadetini anmadan geçemeyeceğim. Şehitlerimizin gazilerimizin kanlarını yerde bırakmayacağız. Bu gelişlemer düşmanımıza karşı kinimizi daha da arttırmaktadır.

Bu bağları yeniden tahsis etmeliyiz

Şöyle çocukluğuma doğru gitti. Halkın en çok güvendiği kimler diye sorduğumuzda imamdır. Peki şimdi bu bağlar niye koptu? Bu bağları yeniden tesis edemez miyiz? Bunun üzerinde biraz çalışmamız gerek diye düşünüyorum. 140 kişilik ordu, ülkemizin çehresini değiştirmelidir diye düşünüyorum. Siz gönüllerin fatihi olduğunuz için bunu söylüyorum.

Rahmetli babam her akşam beni camideki hocama gönderirdi. Şimdi bu konularda bizim ailelerle münasebetlerimizin de sıcak ilişkiler halinde devamının sizler tarafından tesis edilebileceğine inanıyorum. Bunu yapmamız lazım.

140 bin kişilik ordu ülkemizin çehresini değiştirmelidir diye düşünüyorum. Siz gönüllerin fatihi olmanız gerektiği için bunu söylüyorum. Cuma hutbelerimizde günde 5 vakit namazlarımızda düşünmemiz lazım acaba arkamda niye cemaat yok? Bunların üzerinde düşünmemiz lazım.

Köln Camii'ne yoğun ilgi

Az önce televizyonda açılışını yaptığımız Köln Camii ile ilgili oradan yayın yaptılar. Almanya'daki özellikle Almanlar bu camimizi yoğun bir şekilde ziyaret ediyorlarmış. Gerçekten mutlu oldum.

Camilerimizin devamlı açık olması lazım

Camilerin sadece namaz vakitlerinde açık olması bize yetmez. Sadece Sultahamet'in kapsını açık olması, Süleymeniye'nin açık olması, Kocatepe'nin açık olması yetmez. Bütün camilerimizin kapıların devamlı açık olması lazım. 

Camiler kadınlarımıza kapatılmıştır

Hala çirkin gelenekleri İslam diye gösteren zihniyetler var. Bundan kurtulmamız lazım. Camiler kadınlarımıza kapatılmıştır. Çocuklarımızın hanımlarımızın ayaklarını camiye alıştıracağız.

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2018, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17