Seçim için rezervasyon iptal eden tatilcinin ücret iadesi nasıl olacak?

YSK'nın İstanbul'da seçimlerin 23 Haziran'da yenilenmesi kararını vermesiyle erken rezervasyonla tatil planı yapan vatandaşlardan bazıları, tarih erteleme ve iptallere başladı. Peki , seçim için rezervasyon iptal eden tatilci ücretini nasıl iade alacak? İşte bu sorunun cevabı...

Seçim için rezervasyon iptal eden tatilcinin ücret iadesi nasıl olacak?

Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK)  'İstanbul seçimlerinin 23 Haziran'da 'tekrarı' kararını açıklamasının ardından, bu tarihte tatil planı yapan çok sayıda kişi, rezervasyon iptali veya tarih değişikliği için seyahat acentelerini aramaya başladı.

İPTALLER VE ÜCRET İADESİ NASIL OLACAK?

Uzmanlar, seçim kararından habersiz olarak daha önceden erken rezervasyon ile tatil planı yapanların, 'force majeure' olarak adlandırılan 'mücbir sebep' ilkesi gereğince seçimden dolayı gerçekleştirilecek rezervasyon iptallerinde ücretin tamamının iadesinin yapılacağını belirtti. 

Art arda gelen rezervasyon iptallerinde özellikle yurt dışı turlar için mağduriyet yaşanmasını engellemeye çalışan tur operatörleri, tüketicilere gereken tüm kolaylıkların sağlanabilmesi için çalışma başlattı.

PEGASUS'TAN KESİNTİSİZ BİLET İADESİ

Pegasus, önceden alınmış ve 23 Haziran 2019'u kapsayan biletlerin kesintisiz iade ve iptal edilebileceğini duyurdu.

Pegasus Hava Yolları, 6 Mayıs akşamı YSK'nın İstanbul seçimlerini yenileme kararı vermesi ve yenilenecek seçim tarihini 23 Haziran olarak açıklamasının ardından yolcularıyla sosyal medya hesapları üzerinden bir bilgilendirme mesajı paylaştı.

Pegasus tarafından yapılan açıklama 6 Mayıs ve öncesinden alınan ve İstanbul kalkış ve varışlı, uçuş tarihi 23 Haziran'ı kapsayan biletler için ücretsiz değişiklik ve kesintisiz iade, iptal yapılabileceğini duyurdu.

Şirketten yapılan açıklamada söz konusu bilete bağlı dönüş uçuşları için de aynı hakkın tanındığı ifade edildi.

Kaynak: NTV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17