banner39

İstanbul seçimlerinde usulsüzlük nedeniyle 40 kişi ifade verdi

31 Mart'ta düzenlenen yerel seçimlerde İstanbul'da sandıklarda yapılan usulsüzlük iddialarına ilişkin İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen 32 ayrı soruşturmada şu ana kadar çok sayıda şüphelinin ifade verdiği ortaya çıktı.

İstanbul seçimlerinde usulsüzlük nedeniyle 40 kişi ifade verdi

31 Mart yerel seçimlerinde sandık sayımları ve veri girişlerinde usulsüzlük yapıldığına ilişkin suç duyurularının üzerine İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca 3 ilçeyi kapsayan 32 ayrı soruşturma başlatılmıştı.

Sabah'tan Nazif Karaman'ın haberine göre şikayetlerin bir kısmını AK Parti ve MHP yaparken, bir kısmını da sayım sırasında suç şüphesi olacak durumlar bulunduğu gerekçesiyle İlçe Seçim Sandık Kurulu Başkanlıkları yapmıştı. Soruşturma kapsamına yanlış veri girişi yapan ilçe seçim kurulu görevlileri de dahil edilmişti.

ŞÜPHELİLER İFADEYE ÇAĞRILIYOR

"Görevi kötüye kullanma" ve "Seçimlerin Temel Hükümleri ve Seçmen Kütükleri Hakkında Kanun'un" ilgili maddelerince başlatılan soruşturma kapsamında şüpheliler ifadeye çağırılmaya devam ediliyor. Soruşturma kapsamında 40 şüphelinin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 17:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43