Sağlık Bakanlığından 81 İlin Sağlık Müdürlüğüne Ramazan Bayramı genelgesi

Sağlık hizmetlerinin çalışma günlerinde olduğu gibi Ramazan Bayramı’nda da kesintiye uğramadan eksiksiz sunulabilmesi için Sağlık Bakanlığı tarafından genelge yayımlandı.

Sağlık Bakanlığından 81 İlin Sağlık Müdürlüğüne Ramazan Bayramı genelgesi

Sağlık Bakanlığı, Ramazan Bayramı tatilinin 9 gün olarak açıklanmasının ardından sağlık hizmeti sunumunda bir aksaklığa mahal vermemek için yayınladığı genelgeyi, 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderdi.. Genelgede idari izin günleri boyunca sürdürülecek hizmetlerle ilgili detaylı talimatlar ve hatırlatmalar yer aldı.

Genelgede, hem kamu hem de özel hastanelerin acil servislerinde, artması muhtemel iş hacmini karşılayabilecek nitelik ve kapasitede bir düzenleme yapılması gerektiği vurgulandı.

Acil sağlık hizmetleri ile hasta sevk ve nakil işlemlerinin 112 Komuta Kontrol Merkezi aracılığı ile İl Ambulans Servisi Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi ile koordinasyon sağlanarak verilmesinin esas olduğu belirtildi. Acil Sağlık Hizmetleri Çağrı Kayıt ve Operasyon Yönetim Sistemindeki verilerin ilgili sağlık tesisleri yönetimlerince sürekli güncellenmesi istendi.

RAMAZAN BAYRAMI BOYUNCA KESİNTİSİZ EVDE SAĞLIK HİZMETİ

Sağlık Bakanlığının

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2019, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17