banner10

Kartal'da çöken binadan kurtulan yaralıların son durumu nasıl?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kartal'da çöken binadan yaralı olarak çıkarılan hastaların sağlık durumlarıyla ilgili detaylı açıklamalarda bulundu.

Kartal'da çöken binadan kurtulan yaralıların son durumu nasıl?

İstanbul Kartal'da geçtiğimiz çarşamba günü çöken binanın enkazından kurtarılanların sağlık durumları ile ilgili son duruma ilişkin konuşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları şu şekilde:

"6 hastamız yoğun bakım tedavisi devam etmekte, 1 hastamızı servise aldık. Serviste 7 hastamızın tedavisi devam ediyor. 6 yoğun bakım hastamızdan 1'inin durumu ciddiyetini koruyor. 6 yaşındaki Havva kızımızın durumu iyi, sağ bacağına küçük bir müdahale yapıldı. 9 yaşındaki Mahmut Tayyip'in de sol bacağına küçük bir müdahale yapıldı. Kendisiyle konuştum, genel durumu iyi. 2 hastamız bugün taburcu olabilir. Mert'in durumu ise bugün küçük bir müdahale yapıldı. Yer yer dalgalı bir kardiyak sorunlarımız oluyor. Genel durumu ciddi değil ama biraz daha yakın takip edilmesi gereken durumda."

21 ÖLÜ, 14 YARALI

İstanbul Kartal'da, geçtiğimizz çarşamba günü Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokak'taki Yeşilyurt Apartmanı saat 15.59 sıralarında çökmüş, olayın hemen ardından bölgeye sevk edilen ekipler, arama kurtarma çalışmalarını başlatmıştı. Çökmenin ardından çevredeki 7 bina da güvenlik gerekçesiyle tahliye edilmişti.
Arama kurtarma çalışmalarında, enkazdan 14 kişi yaralı olarak kurtarılarak hastanelere kaldırılmış, 21 kişinin de cansız bedenine ulaşılmıştı. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17