banner10

Rusya'dan Türkiye'ye son dakika yeni S-400 mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun "ABD Patriot satarsa alırız ama satmazsa ikinci bir S-400 ya da başka bir hava savunma sistemi alabiliriz" sözleri için Kremlin'den yanıt geldi.

Rusya'dan Türkiye'ye son dakika yeni S-400 mesajı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "ABD Patriot satarsa alırız ama satmazsa ikinci bir S-400 ya da başka bir hava savunma sistemi alabiliriz" sözleri üzerine Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, yaptığı açıklamayla Ankara ile işbirliği geliştirmek için yeşil ışık yaktı.

Kremlin, "Rusya, (Türkiye ile S-400 konusunda) yeni bir anlaşma yapmaya açıktır. Rusya işbirliğini geliştirmek için fırsat arıyor." açıklamasında bulundu. 

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun "ABD Patriot satarsa alırız ama satmazsa ikinci bir S-400 ya da başka bir hava savunma sistemi alabiliriz" açıklamasına ilişkin olarak, Türkiye'yle askeri-teknik işbirliklerini genişletmek için gerekli olan teknik olanaklara sahip olduklarını söyledi.

Peskov, "Rusya, Türkiye ile S-400 konusunda yeni bir anlaşma yapmaya açıktır. Rusya işbirliğini geliştirmek için fırsat arıyor" vurgusunu yaptı. 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2019, 13:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17