banner39

RTÜK'ten, Esra Erol'un programı ile ilgili 'RTÜK nerede?' sorusuna cevap!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK), ATV’deki Esra Erol’un programında yayını nedeniyle yöneltilen eleştirilere ilişkin yapılan açıklamada, , "7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır." denildi.

RTÜK'ten, Esra Erol'un programı ile ilgili 'RTÜK nerede?' sorusuna cevap!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulundan (RTÜK), bir televizyon programcısının yayını nedeniyle yöneltilen eleştirilere ilişkin, "7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır." açıklaması yapıldı. 

RTÜK'ün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, son günlerde bir televizyon programcısının yayını nedeniyle Üst Kurulun töhmet altında bırakıldığı ve "RTÜK nerede?" gibi soruların, gerek basın gerekse sosyal medya üzerinden dile getirildiği belirtildi. 

Milli ve manevi değerlerin korunmasına azami özen gösteren RTÜK'ün, bazı çevrelerin oluşturmaya çalıştığı algıyla hak etmediği bir kampanyaya maruz kaldığı vurgulanan açıklamada, "7/24 devam eden yayınları takip eden ve gereğini yapan RTÜK, görevinin başındadır. Bahse konu programla ilgili gerekli inceleme de Başkanlığımızın talimatıyla uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadesine yer verildi. 

ATV’de Esra Erol’un programında bir kadın, çocuğunun kocasından değil komşusundan olduğunu öğrenince sevinç gösterisinde bulunarak, " Ben biliyordum Elhamdülillah" diye bağırmış ve bu olay büyük bir tepkiyle karşılanmıştı

Kaynak: AA

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 00:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner43