banner10

Peribacalarının yakınına yapılmış ve yapılmakta olan 15 yapının yıkımına başlandı

Peribacalarının yakınına yapılmış ve yapılmakta olan 15 yapının bugün yıkımına başlanacağı açıklandı. Nevşehir'in Göreme beldesinde peribacalarının bulunduğu bölgede yapılan iş yeri ve konut inşaatının yıkımı tamamlandı.

Peribacalarının yakınına yapılmış  ve yapılmakta olan 15 yapının yıkımına başlandı

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, peribacalarının yakınına yapılmış ve yapılmakta olan 15 yapının bugün yıkımına başlanacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gerçekleştirdiği Bursa mitinginde Kapadokya'daki kaçak yapılaşmaya ilgili sert açıklamalarda bulunmuştu.

Peri bacalarının bulunduğu bölgeye inşaa edilmek istenen otelin yıkıldığını söyleyen Başkan Erdoğan "Talimat verdim, bölgedeki tüm kaçak yapılar yıkılacak. Seçimden sonra oraya gideceğim" ifadelerini kullanmıştı.

Bu arada Nevşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği ekipleri, inşaatta bulunan çeşitli malzemelerin alınması için ara verilen iş yeri ve konut inşaatının yıkımına sabah saatlerinde yeniden başladı.

Ekipler, iki bloktan oluşan binanın yıkımını tamamladı.

Yıkım işlemi sırasında bölgeye gelen inşaat sahibinin kardeşi emekli öğretmen Mehmet Kardeş, "Göreme'de evlerin yüzde 80'i peribacalarının yanına yapılmış evlerden oluşuyor. Evler sonradan pansiyona dönüştürüldü." dedi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararıyla 13 Şubat'ta durdurulan inşaatın, Kültür ve Turizm Bakanlığının açıklamasının ardından 14 Şubat'ta yıkımına başlanmış, inşaatta bulunan çeşitli malzemelerin alınması için önceki gün yıkıma ara verilmişti.

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2019, 18:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17