Palu ailesi için cezaevinde özel önlem!

Palu ailesi mensupları için cezaevinde özel tedbirler alındı. Zanlılar, ortak ifade vermemeleri için tek kişilik bölümlere yerleştirildi.

Palu ailesi için cezaevinde özel önlem!

Edinilen bilgilere göre, Palu ailesiyle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Tutuklandıktan sonra Kocaeli'deki T1 tipi kapalı cezaevine konulan 6 kişi, daha sonra mahkum ve tutukluların saldırı ihtimali ortaya çıkınca Kandıra'daki Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevine nakledildi.

ORTAK İFADE VERMEMELERİ İÇİN…

Zanlıların,hem diğer tutuklulardan zarar görmemeleri hem de ortak ifade vermelerini engellemek için tek kişilik bölümlere yerleştirildi.

OLAYIN GEÇMİŞİ

2006 yılında Meryem, kocasının kendisini sattığını söyleyerek İzmit'teki baba evine geri döndü. Ancak kocası Meryem'in peşini bırakmadı. Zaman zaman polislerin araya girerek sonlandırdıkları tartışma felaket bir sonla bitti. Meryem Hanım'ın babası Harun Palu, damadını öldürdü. İşlediği cinayet suçundan 7 yıl hüküm giydi. İşlenen cinayetin ardından öldürülen eşin akrabaları, Meryem ve ailesinin peşine düştü. Meryem Hanım, çocuğu ve 4 aile bireyiyle birlikte bir servis aracının içinde yaşamaya başladı. Sürekli olarak yer değiştiren aile bireyleri hiçbir şekilde bir eve sığınmadı. Takvimler 2008 yılının Aralık ayını gösterdiğinde 32 yaşındaki Meryem Tahnal, yaşadığı servis aracından dışarı çıktı. Ardından kayıplara karıştı. İki çocuk annesi kadının izine 10 yıl boyunca hiç kimse rastlayamadı. Meryem'in kaybolmasından bir yıl sonra Meryem Hanım'ın kızı Melike'yi amcası Halit Tahnal gelip aldı. Ancak Melike'den de 9 yıldır haber alınamıyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2019, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17