banner10

Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na: 3 semt söyleyemezsin

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, Ankaralı olmadığı eleştirisini ilk yapanın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu belirterek, kendisi imalı bir cevap verdi.

Özhaseki'den Kılıçdaroğlu'na:  3 semt söyleyemezsin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, yoğun yağış altında partisinin Balgat seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.  Özhaseki, daha sonra Etimesgut Kars, Ardahan, Iğdır Dernekler Federasyonunun Eryaman'da bulunan Grandpark Salonu'ndaki etkinliğine katıldı. 

Özhaseki, yaptığı konuşmada, milletin derdiyle dertlendiklerini, ezan ve bayrak sevgisiyle hareket ettiklerini söyledi.

"ANKARA HEPİMİZİN KENTİ"

Kendisine yönelik tek eleştirinin Ankaralı olmaması nedeniyle yapıldığına dikkati çeken Özhaseki, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Ankaralı değilsek ne olmuş sanki. 17 yaşında geldim Ankara'ya ama Ankara'nın 1/100 000 planlarını ben hazırladım. Ankara nereye doğru gelişecek? Deprem riski nerede var. Nerede neye ihtiyaç var, bu fakir kardeşiniz kadar bilen yok. Ne olmuş yani Ankara'da doğmamışsak? Önemli olan oraya ne değer kattığınız. Kars'ta doğdu diye sizin evlatlarınızdan biri de aday olamayacak mı? Böyle bir rezililik olabilir mi? Hepimizin kenti bura."

"KILIÇDAROĞLU, İZMİR'DEN 3 SEMT SÖYLEYEMEZ"

Ankaralı olmadığı eleştirisini ilk yapanın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğunu dile getiren Özhaseki, şunları kaydetti:

"İzmir'den aday olmuş ama İzmir'den 3 tane semt söyle. Söyleyemez, yok. Partisi İstanbul'a büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterdi. Hadi 5 tane semt söyle. Söyleyemez. 'Kağıttepe' der. Tabii bilmiyor ki adam. 1950'ye kadar Ankara'da belediye başkanlarına baktırdım. Melih Bey Urfalı, Murat Karayalçın Samsun ve köken Rize. Herkes bir yerde doğmuş. Önemli olan oraya ne katacaksın? 31 Mart hayırlı olur inşallah." 

Kaynak: www.gaste24.com

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17