banner10

Oyuncu Gamze Özçelik bir kez daha İdlib’te

Uzun süredir sosyal sorumluluk projeleriyle gündeme gelen, karış karış dünyayı gezen ünlü oyuncu Gamze Özçelik, bir kez daha İdlib’teki yardım kampanyasına katıldı. 

Oyuncu Gamze Özçelik bir kez daha İdlib’te

Gamze Özçelik, son dönemlerde sosyal sorumluluk projeleriyle ön plana çıkıyor. Ünlü oyuncu Afrika ülkeleri başta olmak üzere birçok yerde yardıma muhtaç insanlara el uzattı... "Umuda Koşanlar Derneği"ni kurup  yardıma muhtaç insanlara maddi ve manevi destek sağlayan Gamze Özçelik, 1 yıl sonra yeniden İdlib’ten fotoğraf paylaştı.

BU NOTU PAYLAŞTI

Gamze Özçelik, instagram’dan paylaştığı mesajda “Her fotoğraf, her gülüş ayrı bir hikaye yazdı gönlüme. Sanki an içinde an yaşandı da, biz kısa bir süreliğine farklı bir boyuta geçtik. İçinde savaş, babasızlık, yalnızlık, yokluk ve sığınma vardı ama, biz sadece güneşi, gülüşleri, güzelliği görüyorduk. Masmaviydi gökyüzü, yemyeşildi dünya…” dedi. 

23 KASIM’DA SUDAN’DAYDI

Ünlü oyuncu 23 Kasım’da Sudan’dan paylaştığı mesajda ise şu ifadeleri kullanmıştı:
Bir canı Allah için sevmekten daha büyük zenginlik ne olabilir ki?.. ❤

UMUDA KOŞANLAR’DAN YEMEN YARDIMI

Gamze Özçelik Yemen’deki açlığa karşı da çalışma yürütüyor. Ünlü oyuncu instagram hesabından yardım kampanyasını şöyle duyurdu: İnsan olarak bu fotoğrafları paylaşmak zorunda kalmanın büyük üzüntüsünü duyuyoruz. Fakat görmemiz, farkına varmamız gerekiyor. Allah hiçbir anne ve babayı evladına karşı çaresiz bırakmasın. İç savaşın devam ettiği, her gün beslenme yetersizliği ve hastalıklardan çocukların hayatını kaybettiği Yemen’e yardımlarınızı ulaştırmaya devam ediyoruz. Hadi yalnız olmadıklarını gösterelim.

Gamze Özçelik, derneğiyle ilgili çıkan bazı haberler üzerine de şöyle yazmıştı:

Selamun Aleykum canlar. Takip eden kardeşlerim bilirler ki, ‘Umuda Koşanlar Derneği’ olarak geçtiğimiz kurban bayramında Somali’de kurban kesimi ve dağıtımı gibi çeşitli organizasyonlarda bulunmak nasip olmuştu. Bir süredir basında ve sosyal medya da konuşulan ‘Servetini su kuyularına harcadı’ , ‘Afrika’lı çocuklar için evini sattı’ gibi haberlerin karşısında hakikat için açıklama yapmak gereği duydum. Derneğimiz kurulduğu ilk günden bu yana, bağışçılarımızın desteği ile güzel işler başarmaya, elinden geleni yapmaya çalışmaktadır. Allah razı olsun baştan beri desteklerini esirgemediler. Haberler doğruluk taşımamaktadır! Malın ve mülkün, tüm övgülerin, güzel sözlerin ve güzel sıfatların sahibi Yüce Allah (C.C) iken, sadece manen ve bedenen elinden geleni yapmaya çalışan bir kul olarak riyadan, benlikten ve kibirden yine Mevla’mın merhametine sığınırım. İyi niyetli oldukları düşündüğüm, sevgili basın mensuplarından ricamdır; lütfen dernek faaliyetlerimizle ilgili her türlü bilgi için çekinmeden dernek numaralarımızı arayın. Cümleten, yolumuzda dosdoğru ilerleyenlerden olmak duasıyla. Selametle kalın 

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2018, 10:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17