Ömer Çelik: İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu

AK Parti Sözcüsü Çelik, İsrail Başbakanı Netanyahu'nun Batı Şeria ile ilgili sözlerine ilişkin, "İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu." dedi. Öte yandan İstanbul'daki seçim sonuçlarına değinen Çelik, "İkide bir 'biz kazandık' diyorlar. Peki bu kadar rahatsanız, oyların sayılması konusunda bu telaşınız niye?" diye konuştu

Ömer Çelik: İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu

Çelik, burada yaptığı konuşmada İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Batı Şeria ile ilgili sözlerine ilişkin, "İsrail Başbakanı, yine pervasız saldırganlığını ortaya koydu." ifadelerini kullandı.

Netanyahu'nun yaptığının büyük gerilimler yaratacak bir olay olduğunu belirten Çelik, şunları aktardı:

"İsrail Başbakanının yaptığı resmen dünyada büyük çatışmaları tetikleyecek, büyük gerilimlere imza atacak bir olaydır. Bütün bir Orta Doğu'yu ateşe verecek, bütün bir dünyayı ateşe verecek çılgınca sözleri seçim malzemesi olarak İsrail'in içindeki aşırı sağcılardan destek alma amacıyla söyledi. Bu ilhak kararı, dünyanın başka yerlerinde de başka unsurları tetikleyecektir."

"OYLARIN SAYILMASI KONUSUNDA BU TELAŞINIZ NİYE?"

İstanbul'daki seçim sonuçlarına değinen Çelik, "İkide bir 'biz kazandık' diyorlar. Peki bu kadar rahatsanız, oyların sayılması konusunda bu telaşınız niye?" diye konuştu.

AK Parti'nin 15 seçimdir birinci parti olduğunun altını çizen Çelik, bunun bir rekor olduğunu belirtti.

Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Cumhur İttifakı'nın ve partimizin birinciliğinin açıkça tescil edildiği bu durumda, CHP yöneticilerinin kendilere bakması ve kendilerine verilen uyarıyla uğraşması gerekir."

"KENDİ VARLIĞINIZI OLUŞTURAN HUKUKLA KAVGA EDİYORSUNUZ"

CHP yetkililerine seslenen Çelik, "YSK'nın varlığına dönük tehdit açıklamasıyla esasında kendi varlığınızı da oluşturan siyasi partileri de oluşturan hukukla kavga ediyorsunuz, o hukuka meşruiyetini veren millet iradesiyle de kavga etmiş oluyorsunuz." dedi.

AK Parti Sözcüsü Çelik, şöyle devam etti:

"CHP'ye ve adaylarına açık bir şekilde söylüyorum, hesap makinesiyle gezeceğinize Anayasa ile gezin."

"Bu süreç demokrasiye kimin ne kadar saygılı olduğunu ifade etme sürecidir"

''SÜRECE SAYGI GÖSTERECEKSİNİZ''

Hepimizi var eden zemin hukuk sayesinde var olmuyor mu? Varlığımızı borçlu olduğumuz hukuk zemini burada süreci idare etmektedir. Bir siyasetçi eğer sürece saygı göstermiyorsa sonuca da saygı göstermiyordur.

Sürece saygı göstereceksiniz. Siyasetin varlık sebebi milletin taleplerini siyasal temsile dönüşmektir.

"BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ BİR TAŞINMA OPERASYONUDUR"

Küresel havacılık tarihinde benzeri görülmemiş bir taşınma operasyonudur.

5 Nisan sabahı başladı. Neredeyse saatler önce tamamlandı. Son sefer 6 Nisan saat 02.00'de yapıldı. Yeni Havalimanı'ndaki ilk sefer de Saat 14.00'te Ankara'ya gerçekleştirildi. Bu operasyon için Türk Hava Yolları'nı Türk Hava Yolları yöneticilerini, Ulaştırma Bakanlığı'nı ve orada çalışan işçilerimizi kutluyoruz.

AB KOMİSYONU BAŞKAN YARDIMCISI TİMMERMANS'IN SÖZLERİ

Çelik, AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Timmermans'ın sözleri seçim sonuçlarına itiraz süreciyle ilgili sözlerine ilişkin, "İtiraz sürecinin Avrupa'daki birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'de de demokratik bir hak olduğunu, hukuki bir hak olduğunu, seçim sürecinin parçası olduğunu değerlendirmelidir." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2019, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17