banner39

OHAL sonrası TSK'dan bugüne kadar 1553 personel ihraç edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, her türlü terör örgütüne yönelik mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. Bu kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda şu ana kadar Kara Kuvvetleri Komutanlığından 879, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 242 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 432 personel ihraç edildi.

OHAL sonrası TSK'dan bugüne kadar 1553 personel ihraç edildi

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgiye göre, Gerek yurt içi gerekse sınır ötesindeki operasyonlarında terör örgütünün inlerine giren Türk Silahlı Kuvvetleri, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadeleyi de aralıksız sürdürüyor.

Bu kapsamda Bakanlık emriyle Milli Savunma Bakanlığına bağlı tüm komutanlık, birlik ve karargahta devam eden incelemelerde FETÖ ile bağlantısı olabilecek personel araştırılıyor. Önceki uygulama sonuçlarına göre belirlenen müşterek kıstaslar, tüm ilgili ve yetkili makamlar tarafından hassasiyetle kullanılıyor.

OHAL'in kaldırılması sonrası TSK'den bugüne kadar 1553 personel ihracı 

Bu kıstaslar kullanılarak yapılan değerlendirme ve teklifler doğrultusunda bakan onayıyla Kara Kuvvetleri Komutanlığından 879, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 242 ve Hava Kuvvetleri Komutanlığından 432 personel ihraç edildi. Böylelikle OHAL'in kaldırılmasının ardından TSK'den bugüne kadar ihraç edilen toplam personel sayısı 1553 oldu.

151 emekli askerin de rütbesi söküldü

Öte yandan söz konusu süre içinde 151 emekli askerin de rütbesi geri alındı.

Kaynak: AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42

banner19

banner43

banner46