banner10

ODTÜ bahar şenliği yapılacak mı? İşte son durum

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü'nün bu yıl 33'üncüsü yapılması planlanan Uluslararası Bahar Şenliği'ni iptal etmesinden sonra ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, bahar şenliklerinin iptal edilmesiyle ilgili konuştu.

ODTÜ bahar şenliği yapılacak mı? İşte son durum

ODTÜ Rektörlüğü bu yıl 33'üncüsü yapılması planlanan Uluslararası Bahar Şenliği'ni iptal etti.  Rektörlükten öğrencilere gönderilen yazıda, şenlik için yeni bir format önerildiğini ancak bu önerinin Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT)  tarafından kabul edilmediği belirtildi.

YENİ AÇIKLAMA

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, gelişmelerin ardından bahar şenliklerinin iptal edilmesiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. 

"Öncelikle biz şenlikleri iptal etmedik. Tam aksine biz UGT'li öğrencilerle Devrim Stadı konserleri de dahil her konuda anlaştık" diyen Kök "Ancak sonra bu gruplar toplantı yapıp karardan vazgeçtiler. Tüm alanları istediler" ifadelerini kullandı.

Deniz Zeyrek'e konuşan Kök sözlerine şöyle devam etti: "İsteklerinin toplam maliyeti 1 milyonun üstünde. Traktör bile istediler. Hiçbir zaman yasakçı bir tutumumuz olmadı yönetimce. Bizler sizlerden daha fazla ODTÜ'lüyüz. Mesela ben 35 senedir ODTÜ'deyim. Neyin ne olduğunu herkes kadar bilirim. Bu arada daha önce de şenlik yapılmadı ODTÜ'de."

Öte yandan ODTÜ'nün önemli gelenekleri arasında gösterilen Bahar Şenliği, her yıl UGT tarafından düzenleniyor ve dört gün sürüyordu. Şenlik, ODTÜ'nün adını tribünündeki yazıdan alan "Devrim Stadı" olarak bilinen sahasında yapılıyordu.

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 20:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner8

banner19

banner6

banner17